29 30

Starší přípravka

* St. přípravka B: Střížkov - FC Tempo Praha B 2:1

Vydáno dne 16. 09. 2009 (959 přečtení)

„Z minima maximum“, opět shrnutí našeho sobotního zápasu na Střížkově s domácími Bohemians. Bohužel, ale se šťastným koncem pro domácí, nikoliv pro nás.

Druhé mistrovské utkání se hrálo sobotní ráno, kdy jsme zavítali na pražský Střížkov s cílem odčinit ztracené body z prvního kola. Do samotného zápasu jsme šli s cílem maximálně využít každé příležitosti ke střelbě, zároveň hrát aktivně a dát si pozor na zbytečné chyby či ztráty v obraně. Hned od začátku jsme hráli aktivně a získali jsme si mírnou převahu. Především krajní záložníci (Obuškevič a Obermajer) byli tahouny našich akcí, zbytek se nějak nemohl dostat do tempa.

V 7. minutě právě Obuškevič velmi dobře zatáhl po straně balón, dostal se k zakončení, které však šlo přímo do prostředku branky, kde byl pozorný brankář domácích. Oba krajní záložníci hýřili aktivitou, ve 14. minutě Obermajer postupoval zprava, potom zasekl míč a jeho centr prošel skrz celé vápno, kde číhal Obuškevič, jehož střela šla těsně mimo. Hned v 15. minutě Obuškevič trefil břevno po dalším samostatném průniku, ale míč se odrazil od země ven, kde ho obrana domácích dostala do bezpečí.

V 16. minutě poprvé zaváhal náš brankář Holub, kdy se nevěnoval plně hře. Proto také špatně odhadl souboj o skákavý balón, který vedl osamocený útočník s naším obráncem, a vyrazil proti hráčům. V této situaci se nejlépe zorientoval soupeř a umným obloučkem přehodil nešťastného Holuba a první střelu na branku zakončil gólem, prohrávali jsme 0:1.

Obdržená branka nás utlumila, naopak soupeř se dostával lépe k míči, ale naštěstí se zastavoval na naší obraně. Ve 20. minutě jsme zahrávali roh, který Neckař po odrazu opakovaně nacentroval a Dobiáš hlavou minul branku. Zbytek prvního poločasu jsme se snažili opět dostat do tempa, soupeř jednoduše bránil a ojediněle se vysunul dopředu, kde však neohrozil naší branku. Tak jsme z jediné střely na branku prohrávali o poločase 0:1.

Na změnu skóre v náš prospěch jsme měli celý druhý poločas, soupeře nepustit do šance a naopak my lépe zakončovat naše příležitosti, kterých jsme si vytvořili během prvního poločasu dost. V 26. minutě vyrobil Steinbart hrubou chybu, kdy slabou malou domů získal soupeř, se štěstím se vyhnul i dobře vyběhnuvšímu Holubovi a naštěstí překopl zcela prázdnou branku. Po tomto úvodu jsme přece jen zlepšili kontrolu nad balónem a opět jsme se přesunuli na půlku domácích, kde jsme dobývali jejich branku. Ve 30. minutě se dostal k zakončení opět Obuškevič, kdy po krátkém rohu tvrdě vystřelil a brankářem vyražený míč však skončil daleko od našich útočníků.

Již se zdálo, že vyrovnávající branka visí ve vzduchu, jen překonat výborného brankáře domácích. Při jednom z obranných odkopů domácích zaváhal Steinbart a pustil tak domácího útočníka do samostatného útoku. Slabší chvilku si vybral i náš brankář Holub, protože stál mimo branku a tak nevědomky nechal útočníka v klidu zakončit do úplně prázdné branky, 0:2. Tím skončila i druhá přímá střela na naší branku gólem.

Naštěstí nás tento gól nedostal do útlumu, naopak, hned po rozehrávce se prodral až ke střele Obermajer, jeho pokus však obrana na poslední chvíli zablokovala na roh. Domácí si nekomplikovali život a snažili se jednoduše dostávat míč co nejdál od branky. Ve 41. minutě předvedl nádhernou fotbalovou akci Obuškevič, kdy přes celé hřiště sprintoval s míčem, blízko čáry zasekl do protipohybu obránce a pak přímou střelou překvapil i brankáře, který čekal centr na dobíhající útočníky. Sníženo na 1:2.

Opět jsme ožili, jeden útok střídal druhý, ve 43. minutě nedosáhl Petr Neckař v ideální pozici před prázdnou brankou na střílený centr Obermajera, ve 47. minutě po trestném kopu Obuškeviče z naší půlky si Obermajer šikovně zpracoval míč, ale jeho střelu brankář jen s námahou vyrazil před sebe, kde však Ctibor nedokázal pohotově zakončit a míč nakonec skončil mimo branku. I přes veškerou snahu jsme již nedokázali dát branku a tak soupeř se mohl radovat.

Zápas jsme si prohráli sami, vlastními chybami a nepozorností. Budu se opakovat, ale pokud se nevyvarujeme takovýchto chyb, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky. V dalším zápase budeme hostit na domácím hřišti soupeře z Újezdu nad Lesy, který vede tabulku se skórem 15:0. Tak věřme, že první branky dostane právě od nás.

Střížkov - FC Tempo Praha B 2:1 (1:0)
    Branka Tempa: 41. Obuškevič.
    Tempo: Mišovič, Holub – Dobiáš, Steibart, Mašek, Obuškevič, Obermajer, Soukup, Aschermann, Polívka, Tököly, Ctibor, Neckář P., Polák.

Celý článek | Autor: Roman Mašek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk