25 26 27 28 29 30 31

Starší přípravka

* St. přípravka A: AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 2:0

Vydáno dne 26. 05. 2010 (1060 přečtení)

Utkání proti celku Slavoje Podolí dal slibovat další zajímavou podívanou. V minulém kole si kluci s chutí poradili s celkem Aritmy a dobrý výsledek chtěli přivézt i z Kavčích Hor na Lhotku. Do utkání nemohl trenér Hozák počítat se zraněným kapitánem Pekárkem, jinak sestava, oproti minulému týdnu, byla beze změn.

Pošmourné sobotní ráno jakoby mělo vliv na kluky z Tempa. V první minutě zápasu domácí trefili dvakrát tyč a důrazně si tak řekli o svou pozornost. Po tomto varování se malinko probrali hostující hráči. Asi v 5. minutě rozehrálo Tempo volný přímý kop a střelu vyrazil brankář Podolí na roh. Rohový kop rozehrál Obermajer, ale ten prošel Šebkovi mezi nohama.

Pak začalo zahazování brankových příležitostí. Jirka Kopeš se krásně prodral mezi obránci a jeho střelu opět vyrazil brankář na roh. Po rohovém kopu se dostal míč k Obuškevičovi, který pálil nejdříve svou silnější, levou, nohou do obránce a následně vystřelil i pravačkou. Střela z pravačky skončila v náručí brankáře. Za nedlouho prodlužoval přihrávku Rod na Kopeše, ale Jirka z první a v těžké pozici netrefil branku. Domácí se bránili a Tempo mělo tlak, ale nedokázalo vstřelit branku. Ve 12. minutě zkoušel své štěstí Rod, ale ani jeho střela neskončila v brance.

V 18. minutě ukázali domácí, jak se řeší jednoduše brankové příležitosti. Nenápadná akce z pravé strany, kdy si hráč Podolí popotáhl míč na střed a vystřelil přesně na vzdálenější tyč a překvapil jak obranu, tak i brankáře Hozáka – 1:0.

Přibližně o minutu později se opakovala skoro totožná akce, jen tentokrát z druhé strany. Z levé strany se uvolnil opět hráč doprostřed hřiště a střelou k tyči zvýšil vedení domácích – 2:0.

Tempo si vybralo svou slabší chvilku. Kluci přestali hrát svou hru a Podolí tak vytěžilo z minima maximum. Další brejk domácích, kdy postupoval hráč Podolí sám na brankáře Hozáka naštěstí zvládl vyřešit dobrým zákrokem Rod. Pak se už malinko začalo probírat i Tempo, ale průnik Obermajera do obrany domácích byl zastaven obránci. Podolí bylo po vstřelených brankách nebezpečné a po rohu se dostal k odraženému míči obránce domácích a „jedovatou“ střelu v pohodě kryl brankář Hozák.

Před poločasem ještě zkoušeli kluci alespoň zkorigovat výsledek a přiblížit se tak Podolí na jednu branku, ale střela Janského skončila mimo branku. Pak následovali dvě šance Kopeše. Míč šel po ose Obermajer – Višvader a skončil u Kopeše, ale Jirka dlouho zpracovával míč a nakonec prováhal ideální čas na zakončení a poslední šanci připravil pro Kopeše Obuškevič, ale tato akce skončila bez zakončení.

O poločasové pauza udělal trenér Hozák změnu v brance. Do branky se postavil Staněk a Hozák putoval do pole. Hned z kraje poločasu se snažili domácí hráči o zvýšení náskoku, ale obrana Tempa velmi dobře zapracovala a šanci domácím překazila.

Ve 28. minutě se vykulil míč proti noze Buzkovi a ten se snažil zakončit, ale jeho střela šla sice vedle, ale mezi tím byla dvakrát tečována. Bohužel ani teče nenasměrovaly míč do branky. O dvě minuty později se dostal opět sám před brankáře Kopeš, ale míč skončil v rukou brankáře.

Domácí hlavně hlídali rychlé průniky, které je mohli ohrožovat a dopředu se vydávali hlavně jen na brejky. V 10. minutě centroval Blažka, k míči se dostal Obermajer, který ale míč netrefil dobře a poslední kdo se mohl zapsat do střelecké listiny byl Jirka Kopeš, ale ten mířil nad branku. Druhý poločas se více bojovalo, než hrál fotbal. Míče hodně létaly vzduchem, nic moc pohledného pro oko diváka.

Domácí zahrozili střelami z dálky, ale ty šly mimo Staňkovu branku. Jedna z posledních kloudných akcí Tempa začala u Obuškeviče. Martin našel hezkou přihrávkou Jirku Kopeše a … bohužel opět z toho nic nebylo. Jirka si před brankářem ještě zpracoval míč a opět prováhal svou příležitost, když se snažil míč podél těla poslat do branky.

AFK Slavoj Podolí – FC Tempo Praha 2:0 (2:0)
    Tempo: Hozák, Staněk – Obuškevič, Buzek, Šebek, Blažka, Obermajer, Kopeš, Višvader, Rod, Pavlásek, Janský, Šlamiar.

Celý článek | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk