25 26 27 28 29 30 31

Starší přípravka

* St. přípravka B: Na Memoriálu Petra Kreuzera 7. místo

Vydáno dne 19. 06. 2010 (1432 přečtení)

Týden po ukončení mistrovských zápasů jsme se vydali na jich Čech, kde jsme přislíbili účast na turnaji v Sezimově Ústí. Memoriál trenéra Petra Kreuzera, jak je již tento druhý ročník pojmenován, byl věnován trenéru mládeže jež působil v pražské Spartě, Slavii a sám prošel i jinými kluby v Praze. Na jih Čech se rodák z Prahy odstěhoval s manželkou a působil na stadionu Soukeník od roku 2007. Ale nyní již k samotnému turnaji. Po parných a tropických dnech, které sužovaly naši republiku, nás čekala v lesním areálu Soukeník v Sezimově Ústí zatažená obloha a příjemné počasí (akorát na fotbal).

Týmy se sjely nejen z jihu Čech, ale dva týmy dorazily ze severu Čech, tři týmy z Prahy, jeden z Moravy a jeden z východních Čech. Pořadatel rozdělil týmy do dvou skupin po šesti účastnících, kde každý sehrál pět zápasů a dle umístění se začalo hrát o umístění. V naší skupině B jsme se tak utkali s týmy AFK Chrudim, Spartakem Pelhřimov, Siadem Souš, SKP Č. Budějovice a Dynamem Č. Budějovice.

Tempo – Chrudim 1:1 (1:0)
    První utkání turnaje s neznámým soupeřem z východních Čech. V utkání jsme měli od začátku navrch, byli jsme lepším týmem a zaslouženě vedli v 5. minutě po dorážce Honzy Polívky 1:0. Takto skončil i první poločas, kdy jsme soupeře nepustili k žádné vážné akci. Do druhé půlky jsme nastoupili, že zvýšíme náš náskok. Kluci si počínali při ojedinělém útoku soupeře velmi nedůrazně a zkraje druhé půle soupeř vyrovnal. Na branku jsme nedokázali odpovědět, a tak první utkání pro nás skončilo remízou.

Tempo – Pelhřimov 0:1 (0:1)
    Vyrovnané utkání se soupeřem z Pelhřimova, se kterým se utkáme asi i v letní přípravě v Nové Včelnici. Zajímavý fotbal jsme odehráli s tímto dobře postaveným týmem. Utkání rozhodla jediná branka. Asi 20 sekund před poločasem zahrál Pelhřimov přímý kop z poloviny hřiště, míč proskočil až do naší branky. V druhém poločase se přes dobrou defenzivu pelhřimovských hráčů nepodařilo klukům ani vyrovnat.

Tempo – SIAD Souš 0:0
    Bezbranková remíza s již známým soupeřem ze Souše. V utkání, hraném opět na umělé trávě, jsme se těžko prosazovali a největším naším problémem bylo střílení branek. Jelikož jsme v obraně nepustili soupeře také k ničemu, tak jsme se rozešli smírně bez branek.

Tempo – SKP České Budějovice 0:0
    Další bezbranková remíza, tentokrát s pozdějším bronzovým týmem. Do utkání jsme již nemohli počítat s unaveným Višvaderem (dostal zimnici a nejspíš z předchozího dne, kdy absolvoval přípravné utkání ve velkém vedru s týmem SPA). Snaha kluků byla velká, ale střelecká nemohoucnost a dobrá obrana znamenala druhou remízu - 0:0 - v řadě.

Tempo – Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
    Poslední utkání ve skupině a v případě našeho úspěchu, jsme mohli pomýšlet na boje o medaile. Nakonec se vše povedlo. Jedinou a vítěznou branku vstřelil Kryštof Tököly. Škoda že jsme nepřidali další branky, které by tomuto utkání určitě slušely.

Zápasy ve skupině skončily a pro nás to znamenalo za vítězem skupiny SKP Č. Budějovicemi a Pelhřimovem třetí místo! Jako třetí tým jsme odehráli zápas s druhým týmem ze skupiny A (Sedlčany). V případě výhry bychom se dostali mezi 4 nejlepší týmy a mohli hrát o medaile, v případě prohry nás čekaly zápasy o 5. - 8. místo.

Čtvrtfinále:
    Tempo – Sedlčany 1:5 (0:4)

Utkání, ve kterém šlo již o konečné umístění, se nám vůbec nepovedlo. Inkasované branky v rozmezí 7. - 11. minuty znamenaly vedení Sedlčan 4:0 a bylo prakticky po zápase. Druhý poločas jsme chtěli odehrát důstojně a nechtěli, aby utkání skončilo debaklem. V 19. minutě se trefil po skrumáži před brankou Soukup, ale poslední slovo měly přeci jen Sedlčany, když pátá branka skončila za zády Rožníčka, který nastoupil na druhý poločas do branky místo Holuba. Prohra znamenala, že náš tým skončí nejlépe na 5. místě!

Tempo – Pelhřimov 0:0 na pen. 3:4
    Opět jsme se potkali s týmem Pelhřimova, jenž se také neprokousal přes čtvrtfinále. Utkání mělo opět náboj a v zápase, kdy už na klukách byla vidět velká únava, se soupeř prosazoval místy lépe a náš tým držela opět dobrá defenziva s brankářem Holubem. Za dvakrát 12 minut jsme branku neviděli, a tak přišel penaltový rozstřel. Byli určeni střelci Mašek, Obuškevič a Tököly. První dva jmenovaní dali, Tököly trefil břevno. Jelikož se v první sérii netrefil jeden střelec Pelhřimova, tak série pokračovala náhlou smrtí. Za nás kopal Holub a bezpečně proměnil. Soupeř také. Pátou sérii zahajoval Polívka a jeho slabou střelu lapil brankář Pelhřimova a následný pokutový kop jasně Pelhřimov proměnil. Pelhřimov šel do boje o 5. - 6. místo, my do boje o 7. - 8.

Zápas o 7. - 8. místo:
    Tempo – SIAD Souš 2:1 (0:1)

Poločas jsme prohráli 0:1. To si dovolím říci, že měl soupeř ještě sílu. Do druhé půle však Souš nastoupila odevzdaně a nám se podařilo vstřelit dvě branky, a vybojovat tak 7. místo. O branky se postaral nešťastný penaltový střelec Tököly svou druhou brankou v turnaji a vítěznou branku přidal Soukup, také svou druhou v turnaji. Kluci se na poslední zápas semkli a dali do toho vše a loučení s turnajem v Sezimově Ústí tak nebylo tak smutné, když jsme vyhráli.

Závěrem bych chtěl poděkovat hráčům za dlouhý a vyčerpávající turnaj, kde si zahráli s kvalitními soupeři a ukázali, že když se naučí střílet branky, tak můžeme myslet i na příčky vyšší, než je jen sedmé místo. Útěchou pro nás může být ten fakt, že fotbalově jsme nepropadli (až na 4 minuty zápasu se Sedlčany). Pochvalu za celý turnaj zaslouží hlavně hráči Tököly (nejlepší hráč týmu), dále Hrstka (výborný přístup v odehraných zápasech) a v brance hodně podržel Holub.

Jediné, co mě zklamalo, byl nezájem některých hráčů. Když od poloviny turnaje to přestane někoho bavit, protože prohrajeme, je velmi špatný přístup. Nerad bych, aby se to někdy opakovalo. Fotbal nejsou jen výhry, ale i porážky. Pokud se naučíme i prohrávat a nastupovat do dalších zápasu s tím, že jdeme za vítězstvím, tak to je naše VÝHRA.

Dík patří i rodičům a ostatním příbuzným hráčů, kteří strávili, snad příjemnou, fotbalovou neděli v Sezimově Ústí.