Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 15. 05. 2003

Rozhodčí: Vlk.
Diváků: 110.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, K. Raděj, Vrzal, Komorník – Glos, Budák (88. Hurka), Hlavička, Žalud – Trunečka (90. Blümel), Březina (53. Dedek).

Reportáž:

Na Řeporyjích v pohárovém utkání Tempo ztratilo nejen účast ve finále, ale také dva hráče. Útočník Raděj dostal stop do konce sezóny, citelnější však byla především absence štítového záložníka Vrby. V základní sestavě proti týmu Čakovic chyběli i dva klíčoví ofenzivní fotbalisté – špílmachr Nechvíla doléčoval chřipku, kvůli dýchacím problémům nebyl fit ani střelec Dedek. Znovu mimo je Krajči, a tak trenéři postavili doslova to, co měli k dispozici.

Proti na jaře se trápícím Čakovicím vyšel Tempu fantasticky úvod. Na promáčeném hřišti se ujalo vedení už po třech minutách. Kapitán Trunečka prodloužil hlavou míč ke Glosovi a ten zblízka pohodlně dorazil z metru míč do sítě – 1:0.

Tempo získalo sebevědomí a pokračovalo v ofenzivě, hosté se prakticky nevymanili ze své poloviny. V osmé minutě našel nádherným křížným pasem rozběhnutého kolegu z obrany Valáška, jenž ale nemířil přesně. Ve 22. minutě agilní Glos trefil šibenici, bohužel hostující gólman Švec reagoval bystře. Po následném rohu jemně lízl balon hlavou Trunečka, ale střela nemířila mezi tyče. Čakovicím se stále nedařilo dostat se z tlaku, přesto se dočkaly vyrovnání. Po ojedinělém útoku využil Kocourek nedorozumění středu obrany Tempa a ranou k tyči vyrovnal na 1:1.

Domácí inkasovaný gól neutlumil a do konce poločasu si stihli vypracovat ještě tři možnosti. Ve 32. minutě trefil Žalud po trestném kopu břevno, o šest minut později spálil svou další šanci Glos. Čtyři minuty před půlí napálil Budák míč jen do připraveného Švece.

Po obrátce se obraz hry příliš nezměnil, i když Čakovice přidaly na důrazu, cítily šanci na úspěch. V 50. minutě Švec zázračně zasáhl proti Trunečkově hlavičce. Ojedinělý úkaz viděli diváci v osmapadesáté minutě, Valášek uviděl žlutou kartu, zřejmě jednu z prvních v kariéře. Za tři minuty poté se poprvé ukázal vystřídavší Dedek, gólmana Švece sice přehodil, ale i s brankou. V 66. minutě krásně prošel po levém křídle Trunečka, sám postupoval na Švece, ale zvolil nesmyslně lob a míč skončil ve Švecově náruči.

Nádherným pasem připravil v 79. minutě Komorník šanci Glosovi, jenž z první pálil příliš vysoko a Švec stačil vyrazit. O minutu později se ale Glos dočkal a svým druhým gólem rozhodl zápas. Branka padla paradoxně po chybě nejlepšího hráče hostí – gólmana Švece. Glosovu hlavičku špatně odhadl, čekal, že půjde mimo branku. Ta se ale od tyče odrazila za brankovou čáru a znamenala tři body a první jarní domácí vítězství pro fotbalisty Tempa.