Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 05. 2003

Rozhodčí: Konečný – Kořínek, Ochotnický.
Diváků: 50.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Vrba, Vrzal, Hlavička (46. Komorník) – Glos, Budák, Žalud – Nechvíla (82. K. Raděj) – Trunečka (71. Březina), Dedek. Na lavičce: Tala, Krajči.

Reportáž:

Souboj mezi Radotínem a Tempem nebyl pouze soubojem tradičních riválů, ale také bojem o šesté místo v tabulce. To bylo předpokladem, že to nebude jedno z nudných utkání, kdy nejde ani postup či sestup, který se ani jednoho z mužstev už dávno netýká.

Hrálo na velkém hřišti, velmi kvalitně připraveném trávníku za krásného slunečného počasí, které určitě bylo příjemné pro diváky, ale podepsalo se na výkonu obou mužstev ve druhém poločase.

Základní sestava Tempa doznala oproti minulému vítěznému utkání s Čakovicemi tří změn. Michal Vrba se vrátil do základní sestavy po vyloučení v pohárovém utkání, ale ne na své tradiční místo ve středu zálohy, ale do stoperské dvojice, kde nahradil Karla Raděje. Stejně tak se po zranění do základu vrátil Petr Dedek, kterého v minulém zápase zastoupil Jaroslav Březina. Motorem zálohy a tvůrcem hry byl opět Václav Nechvíla.

Úvod utkání jednoznačně patřil domácím, vytvořili si několik vyložených šancí. Slovo vyložené však zcela nevystihuje to, co dokázali domácí útočníci zahodit. Radotínský SK předvedl rychlý přechod do útoku a dobrou kombinační hru uprostřed pole, ale veškerá jeho snaha končila na totální střelecké impotenci útočníku nebo na brankáři Kuchařovi, který předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů v tomto soutěžním ročníku. Utkání mohlo být brzy rozhodnuté, ale Radotínu se podařilo skórovat jen jednou a dokonce jim k tomu pomohl hráč Tempa - ve 12. minutě vlastního brankáře elegantním skluzem překonal Michal Vrba.

Hra se po vstřelené brance vyrovnala a Tempo se vymanilo z úvodního tlaku. První varování pro domácí vyslal Žalud, když jeho střela levačkou otřásla brankovou konstrukcí domácího brankáře Králíčka.

Lekci z produktivity udělil Radotínu po půlhodině hry nejlepší střelec soutěže Dedek, který po nenápadné akci na levé straně a spolupráci s Jiřím Trunečkou, k překvapení všech přítomných, srovnal na poločasových a nakonec i definitivních 1:1.

V poločase odstoupil zraněný Hlavička a nahradil ho Milan Komorník a utkání mohlo skončit nečekaným zvratem. V prvních minutách druhého poločasu a spolupráci Komorníka a Nechvíly se druhý jmenovaný proháčkoval před branku, míč přihrál na nabíhajícího Trunečku a ten tísněn obráncem míč ideálně netrefil. Vzápětí se do šance dostal kanonýr Dedek a sám mohl utkání zvrátit na stranu Tempa, ale jeho tvrdou ránu Králíček s námahou vyrazil.

Radotín dostal obrovskou šanci k vítězství v 70. minutě, ale pokutový kop nařízený na nastřelenou ruku Michala Vrby neproměnil, střela mířila vedle.

Pro Tempo utkání skončilo ziskem jednoho bodu, který je po úvodním tlaku domácích malým zázrakem, ale domácí mohli po šancích ve druhém poločase dopadnout ještě hůře. Ztrátou je 8. žlutá karta a následný trest Vladimíra Glose.