Starší dorost: konečně vítězství!

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 02. 06. 2003

FC Tempo - SK Střešovice 2:1 (2:1)

První jarní výhru si připsal starší dorost nad týmem Střešovic. Brankami Netušila a Košlika zvítězil 2:1 a získal nesmírně cenné tři body v boji o záchranu.

FC Tempo: Krčmař – Netušil, Drahoninský, Dejl, Slavíček – Kruml, Nechvíla (65. Dvořák), Hurka, Skála – Šimon, Košlik (70. Semela).

Domácí začali zápas ve velkém stylu. Z prvního útoku získali rohový kop, který rozehrával Josef Hurka, našel před bránou volného Michala Netušila a ten rozvlnil síť hostující branky - 1:0. Tempo nadále hýřilo aktivitou a hosty k ničemu nepustilo. Do vážnější šance se však nedostalo. A tak zahrozilo na druhé straně. Po úniku z levé strany nacentroval střešovický hráč před bránu, spoluhráč však z malého vápna hlavou přestřelil.

Uklidnění do domácích řad přinesl debutant v sestavě Michal Košlik. Po dlouhé přihrávce za obranu hostí se ocitl sám před brankářem hostí, obešel jej a skóroval do prázdné branky - 2:0. Těsně před koncem poločasu, po ztrátě balónu uprostřed hřiště, se útočník hostí dostal sám před brankáře Krčmaře, obešel jej a snížil na jednogólový rozdíl. Tím hosté vytvořili základ pro drama ve druhém poločase.

Do něj vstoupili lépe hosté. Využili chyb v domácí obraně a vytvořili si několik brankových příležitostí především ze standardních situací. Největší šanci měli po samostatném průniku zleva, kdy Krčmař nadvakrát vyrážel míč z brankové čáry. Domácí však nezůstali pozadu a z rohového kopu ohrozil branku Hynek Šimon. Dvě minuty před koncem nastal závar před domácí brankou, ale střešovický útočník trefil jen dobře postaveného Krčmaře.