Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 06. 2003

Branky: 43. Dedek.
Rozhodčí: Jeřábek – Konečný, Chládek.
Diváků: 45.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Vrba (65. Hlavatý), Vrzal, Hlavička – Budák (80. Fetr), Krajči (17. Komorník), Březina - Nechvíla – Trunečka, Dedek. Na lavičce: Tala.

Lokomotiva, nováček přeboru, si ve své první sezóně vede více než dobře a v současné době má nakročeno do divize. Lokomotiva byla již třetím vedoucím celkem, se kterým jsme se na jaře utkali. A nutno podotknout, že jsme narazili na velice kvalitního soupeře, který dobře posílil jak před začátkem soutěže, tak v zimní přestávce a doplnil svůj kádr především o několik hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží.

S Lokomotivou jsme na podzim sehráli smolné utkání, které skončilo remízou 1:1. Brzo jsme se ujali vedení, ale výstavní šibenice, která skončila v naší síti několik minut před koncem utkání nám sebrala dva body a podělila obě dvě mužstva spravedlivě po bodu.

Do utkání jsme nastoupili v improvizované sestavě. Vedle dlouhodobě zraněného Jiřího Žaluda si svůj trest za osm žlutých karet odpykával v druhém utkání Vladimír Glos, nepřítomen byl Karel Raděj a zcela fit nebyli ani Michal Vrba a Lukáš Krajči.

Domácí nás zatlačili na naši polovinu od první minuty a snažili se rozhodnout utkání hned v úvodu. Na velkém hřišti s kvalitním trávníkem roztahovali hru a jejich kombinace na jeden dotek končily až těsně před vápnem. Hra Tempa byla v prvním minutách zakřiknutá a byl cítit respekt ze soupeře. Ten však trval prvních patnáct minut.

Při jednom z rychlých brejků se zranil Lukáš Krajči a první neplánovaná změna v sestavě přišla velice brzo. V 17. minutě nahradil Lukáše Krajčiho Milan Komorník. Tempo se soustředilo především na defenzívu a pokud ta chybovalo, mužstvo Tempa držel na vodou vynikající brankář Jan Kuchař, který měl svůj den.

Jako blesk z čistého nebe přišla branka nejlepšího kanonýra soutěže Petra Dedka, který dvě minuty před poločasem, k úžasu všech přítomných, s ledovým klidem obešel brankáře domácích a vstřelil úvodní branku utkání.

Druhý poločas patřil jednoznačně domácím, kteří se především díky obrovské náhodě dostali do hry. První branku vstřelili po krásné ráně do šibenice. Střela vyšla zpoza stopera Vrby, a Kuchař proto nemohl dostatečně rychle reagovat.

Druhá branka padla po nastřelení boku Michala Vrby, které rozhodčí Jeřábek viděl jako ruku a Lokomotiva byla na koni. Třetím hřebíčkem do rakve byla střela z větší vzdálenosti, která skočila na nerovném terénu, úplně změnila směr a zapadla do sítě. Čtvrtá branka padla závěru utkání, kdy se utkání dohrávalo.

V utkání dostal šanci Robert Hlavatý, který nahradil zraněného Michala Vrbu a Martin Fetr, který vystřídal Radka Budáka, pro oba dva to byly první přeborové minuty. Na straně Tempa byl nejlepším hráčem Jan Kuchař, který přes čtyři obdržené branky podal vynikající výkon a Jiří Hlavička, který po odchodu Lukáše Krajčiho převzal dirigentskou taktovku ve středu pole a přes své mladí neúnavně bojoval a dřel ve prospěch mužstva.