Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 11. 06. 2003

Branky: 13. Vrba – 21. a 34. Bartejs.
Rozhodčí: Kozlík.
Diváků: 80.
FC Tempo: Kuchař – Blümel (86. Hlavatý), Vrba, Vrzal, Hlavička – Budák – Glos, Březina (52. Hurka) – Nechvíla - Trunečka, Dedek.

Velmi omezený výběr měl trenér Formánek k dispozici k utkání, které mohlo rozhodnout o přeborové definitivě i pro příští ročník. Zranění nepustilo na hřiště Krajčiho, Komorníka, Žaluda, se sebezapřením nastoupil na post stopera Vrba. Pracovní povinnosti odvály kamsi na Moravu Karla Raděje, ze zápasu se omluvil i stabilní člen základní sestavy Valášek. Soupeř, jehož áčko hrálo již v sobotu, nastoupil posílen o několik fotbalistů – Barlolšice, Bartejse, Štefečka.

Přesto se oslabené Tempo od začátku do favorita pustilo a vytvářelo si jednu šanci za druhou. Ústřední postavou byl především Nechvíla, ale neprosadil se ani ranou ze šestnáctky ani individuální akcí po levém křídle. I tak se domácí dostali do vedení. Z poměrně velké dálky si míč k zahrání trestného kopu postavil Vrba a s pomocí teče jednoho ze střížkovských otevřel ve třinácté minutě skóre.

Stoper Vrba byl bohužel i u vyrovnávací branky o osm minut později. Bartejsovi svým hrubě nepovedeným odkopem nabídl míč na stříbrném podnose. Bartejsovi stačilo přehodit vyběhnuvšího Kuchaře a bylo vyrovnáno.

V tu chvíli bylo sebevědomí Tempa pryč a rytmus hry udávali hosté. V sedmadvacáté minutě dobře hrající provokatér Bartejs předložil spoluhráči míč do jasné pozice, ale Kuchaře zachránila tyč. Bezmocný byl ale gólman Tempa v minutě čtyřiatřicáté, kdy si Bartejs naběhl na ideální centr z levé strany a nekompromisně zavěsil – 1:2.

Po změně stran, stále za úmorného vedra, se Tempo nedostalo do soustavného tlaku. Jediným nádherným momentem byla Nechvílova ekvilibristika v soupeřově šestnáctce a následná střela nad branku. Na druhé straně Vrba tělem zastavil střelu mířící do opuštěné branky a zabránil jistému gólu.

Vzhledem ke konstelaci ve vyšších soutěžích Tempo stále nemá jistou přeborovou příslušnost i v příští sezóně.