Starší dorost se na Hájích držel poločas

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 12. 06. 2003

TJ Háje – FC Tempo Praha 2:0 (0:0)

Zápas se odehrával za nesnesitelného horka a na výkonu obou týmů to bylo znát. K vidění byl zápas s minimem šancí a opatrnou hrou na obou stranách.

Hosté měli první šanci, Michal Skála se ale neodvážil zakončit svou slabší levou nohou. Na druhé straně zahrozily Háje samostatným průnikem na brankáře, svou střelu však domácí útočník namířil mimo branku hostí. Největší šanci měli hosté po přímém kopu Ondřeje Dvořáka, ten svou tvrdou ranou sice trefil prostředek brány, domácímu gólmanovi však vypadl balón z ruky, Filip Dejl však už nestihl balón nazvednout, a gólman tak napravil svou chybu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0 a s vědomím, že jeden gól může rozhodnout celý zápas.

Ve druhé půli domácí zatlačili hosty do defenzívy a vytvořili si více šancí a nakonec udeřili. Poté, co si domácí hráč pohrával s hostujícímu obránci v pokutovém území, Martin Drahoninský neudržel nervy a zajel do útočníka poměrně nebezpečným skluzem a na světě byla penalta. Gólman Krčmař sice vystihl směr střely, avšak v cestě balónu do bránu už nezabránil - 1:0. Tempo poté působilo trochu zakřiknutým dojmem a nemohlo se dostat zpět do zápasu. Když domácí za deset minut zvýšili z přímého kopu na 2:0, bylo hotovo. Zbytek zápas se dohrál v klidu, domácí se nikam nehnali a hosté se na nic nezmohli.

FC Tempo: Krčmař – Slavíček, Drahoninský, Dvořák, Netušil – David, Dejl, Hůrka, Novosad (45. Košlik) – Skála, Šimon.