Jeden kvalitní poločas na výhru nestačil

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 06. 2003

Branky: 2. Šnajberk, 69. Máchal, 80. Randa – 39. Glos.
Rozhodčí: Kubeš.
Diváků: 50.
FC Tempo: Tala – Valášek, Vrba, Vrzal, K. Raděj (88. Drahoninský) – Budák – Glos, Dedek, Březina – Trunečka, Havlas (90. Dvořák).

Tempo přijelo do Královic záměrně oslabeno. B tým totiž hrál ve stejném čase důležité utkání o záchranu v 1.B třídě, a tak trenér Formánek uvolnil brankáře Kuchaře, obránce Hlavičku a klíčového hráče Nechvílu pro potřeby rezervy. Z B týmu naopak povolal gólmana Talu a na lavičku dorostence, zklamané sobotním sestupem z přeboru.

Jelikož i áčko nemělo účast v přeboru pro příští ročník zajištěnu, panovala na lavičce pochopitelně nervozita. Tu ještě prohloubila inkasovaná branka hned ve druhé minutě. Centr z levé strany prošel celým vápnem až před překvapeného Talu, jenž míč uviděl prakticky až v síti. Na pěkném trávníku se ale Tempo rychle oklepalo a v poli jasně dominovalo. Jenže do šancí se dostávali domácí. V 15. minutě mířila jedovatá střela těsně nad břevno, za tři minuty volil útočník Královic místo tvrdé rány lob a lavička Tempa si oddechla, neboť i tato šance skončila nad brankou.

Po půlhodině hry se konečně do vyložené šance dostali i hosté. Po nádherné kombinaci s Valáškem zakončoval Dedek bodlem k tyči, ale gólman Královic míč zázračně vytěsnil na roh. Domácí odpověděli stejnou mincí, hlavičku k tyči fantastickým zákrokem zneškodnil Tala.

Kýžené a za předváděnou hru a tlak zasloužené vyrovnání přinesla 39. minuta. Obránce Raděj se parádně protáhl po levé straně, našel Glose, jenž krásně našel místo u tyče branky Královic – 1:1.

Kdo ve druhé půli čekal pokračování převahy Tempa a nějaký gól do sítě domácích, mýlil se. Královice nastoupily po změně stran jako vyměněné. Začaly přehrávat záložní řadu Tempa a bylo otázkou času, kdy strhnou vedení na svoji stranu. Stalo se tak v 69. minutě, víceméně z nečekané akce. Máchal si na hranici velkého vápna zpracoval míč a z otočky jej fantasticky umístil k tyči, Tala byl bez šance.

Domácí se dostali do euforie a po krásné akci trefili v 79. minutě břevno. Zchladit je mohl Březina, stále čekající na přeborový gól. Obešel i gólmana, ale střelu do branky vykopl jeden z obránců. O minutu později přidali domácí třetí gól a rozhodli zápas, když se individuálně prosadil Randa. Další šance Březiny nepřinesla ani zkorigování výsledku.

Velkým potěšením byl výkon mladičkého útočníka Havlase a i gólman Tala dokázal, že se s ním pro áčko v budoucnu může počítat.

Smutnou kabinu rozjásala až zpráva o vítězství Vršovic v Kyjích a přeborové definitivě i pro příští ročník.