Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 26. 06. 2003

Branky: 48. Sikora - 73. Trunečka.
Rozhodčí: Kotlár.
Diváků: 120.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Hlavička, Vrzal, K. Raděj (61. Komorník) – Budák – Glos, Nechvíla (90. Netušil), Březina (81. Hurka) – Trunečka, Dedek.

Do utkání posledního přeborového kola již sice ani jeden z týmů nenastupoval s obavou z nečekaně narostlého sestupového strašidla, přesto však bylo o co hrát. Především hostům šlo o odvetu za zpackaný pohárový duel, kdy si v květnu z Řeporyjí místo vstupenky do finále odvezli půltuctový debakl.

Jako by chtěli navázat na tento zápas, začali domácí mimořádně aktivně a dlouhých dvacet minut lhotecké fotbalisty jasně přehrávali. Hýřili aktivitou a nebezpečnými útoky z obou stran hřiště zaměstnávali obranu Tempa a brankáře Kuchaře. Ten si však s centry poradil dobře a vyznamenal se i při pohotovém voleji z hranice velkého vápna.

Místo očekávaného vedoucího gólu domácích se karta náhle obrátila. Hosté si vzpomněli na útok a vytvořili si čtyři vyložené příležitosti. Ani z bezprostřední blízkosti však Trunečka slabou patičkou či Dedek při dorážce Glosovy střely nedokázali překonat pozorného řeporyjského brankáře.

Přestávka domácí vysvobodila z letargie a ti toho dokázali využít. Hned po změně stran totiž Raděj v tísni volil nešťastnou přihrávku zpět, kterou domácí vystihli a poté, co vytáhli rozhozenou obranu Tempo k rohovému praporku, zcela osamocený Sikora obstřelil Kuchaře. V následujících minutách zůstávala aktivita na kopačkách Řeporyjí a pouze centimetry po jednom z rohových kopů rozhodly o tom, že se míč od břevna neodrazil za brankovou čáru.

O to víc domácí zmrazilo, když v 73. minutě poputoval míč zatažený po levé straně Nechvílou přes Dedka k Trunečkovi, který jej podél vyběhnuvšího brankáře posunul do branky - 1:1. O pár minut později se dostával do podobné příležitosti Dedek, tu mu ale v poslední chvíli zmařili obránci řeporyjského týmu. A když brankou neskončil ani slibný průnik Březiny, ukončila obě mužstva sezonu spravedlivou dělbou bodů.