Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 27. 05. 2003

Branky: 35. Nechvíla – 14. a 64. Mašek, 59. Petr Štěpánek z penalty.
Rozhodčí: Krejbich – Kozlík, Chládek.
Diváků: 120.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Hlavička, Vrzal, Komorník – Budák, Krajči, Březina (65. Hurka) – Nechvíla – Trunečka, Dedek. Na lavičce: Tala, Blümel.

Reportáž:

Trest za karty nepustil na hřiště pravého záložníka Glose, zranění jeho kolegu z levé strany Žaluda. Těsně před utkáním se trenéři dozvěděli další nepříjemnou absenci – koleno si pochroumal defenzivní štít Vrba. Pracovní povinnosti si musel plnit Karek Raděj. Šanci od začátku zápasu tak dostal bojovník Krajči a na lavičče byl pouze dorostenec Hurka, náhradní gólman Tala a opora B týmu obránce Blümel.

Oslabené Tempo se ale do do soupeře pustlilo zhurta a od prvních minut se usadilo na jeho polovině. Hned v úvodní minutě mohl otevřít skóre Trunečka po Valáškově centru, ale našel jen náruč brankaře. V minutě deváté Komorník parádně poslal do sólového nájezdu Nechvílu, ani on ale míč do sítě nedostal. Tempo drtilo soupeře důrazem i pohlednými akcemi, ale jak už to bývá, udeřilo na druhé straně. Ve 14. minutě se kyjský Mašek prosmýkl po levé straně obrany domácích a střelou z hranice šestnáctky nedla Kuchařovi mnoho nadějí – 0:1.

Domácí jako obvykle museli dotahovat náskok soupeře.V rozmezí dvaceti minut si vytvořili šancí ne na dva, ale na tři zápasy. Nechvíla, Březina ani dvakrát Trunečka ale nemířili přesně a zdálo se, že štěstěna Tempu opravdu nepřeje. Tradičně se dokonce dva fotbalisté Tempa zranili a museli s tržnými ranami a krvácením z nosu opustit hřiště a nechat se ošetřit. Nechvíla, jeden z nich, se ale hned poté, co se vrátil na hřiště v 35. minutě konečně prosadil. Na jeho technický oblouček neměl gólman Kyjí nárok – 1:1.

Druhý poločas začal velkou šancí Dedka, jenž se šikovně natlačil přes obránce až před gólmana, ale ani nejlepší střelec soutěže se neprosadil. Kyje ve druhém poločase přidaly na aktivitě a ta se jim vyplatila v 59. minutě. Agilní Mašek prošel až do vápna, šikovně upadl přes nohu gólmana Kuchaře a sudí musel pískat penaltu. S tou si kapitán Štěpánek bezpečně poradil a poslal hosty do vedení – 1:2.

Bohužel o pět minut později zazmatkovala obrana Tempa znovu a Mašek získal hostům dvoubrankový a rozhodující náskok. Na jejich šťastné výhře již nic nezměnil ani Dedek ani Krajči a jeho bomba vedle branky v poslední minutě.