Kvalitní první poločas: Tempo - Sibřina 2:5 (1:1)

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 23. 07. 2003

V prvním přípravném utkání sezóny FC Tempo Praha prohrálo na hřišti Chodova s extřetiligovou Sibřinou 2:5, ale skóre rozhodně nedpovídá průběhu utkání. Zejména v prvním poločase bylo Tempo svému soupeři více než vyrovnaným sokem a na úvod sezóny předvádělo líbivý fotbal. Skóre se výrazně měnilo až v závěrečné čtvrthodině.

Tempo nastoupilo v netradičním rozestavení - pouze s jedním hrotem, kterého doplňovali dva ofenzivní záložníci. Do vedení šlo v 19. minutě brankou Nechvíly z penalty po faulu na Glose. Nechvíla mohl zvýšit na 2:0 po půlhodině hry, ale neproměnil sólový nájezd, a tak soupeř vzápětí trestal vyrovnáním - brankář Socha neměl úplně čisté svědomí.

I po změně stran byl zápas vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách. Sibřině, v sestavě s exligovým Časkem, zkušeným gólmanem Strakou či nadějnými Brabcem a Klesou, se podařilo rozhodnout dvěma brankami v 69. a 75. minutě.

Svou druhou brankou, hezkým lobem, korigoval na 2:4 Nechvíla. Dobrým výkonem v prvním poločase překvapil Josef Hurka a naznačil, že s ním trenér Formánek může do kádru počítat.

Branky: 19. z penalty a 81. Nechvíla - 34., 69., 75., 80. a 83. soupeř.
Tempo: Socha (46. Marval) - Valášek (77. Blümel), Vrzal, Vrba, Komorník (52. Hlavička) - Budák (80. Hlavatý) - Glos, Březina (83. Jindrák) - Hurka (56. Trunečka), Nechvíla - Dedek.