Střeleckému koncertu Dedka zdatně sekundoval Vrba

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 03. 08. 2003

V galapředstavení střelce Petra Dedka se proměnil sobotní teplý podvečer na Lhotce. Tři branky a dvě tyče jsou účtem, který Petr Dedek vystavil pro Slivenec. Jeho tři branky během 17 minut, v samém úvodu utkání, srazily hosty ze Slivence do kolen.

Na přípravné utkání „A“ mužstva mužů FC Tempo a hráčů ze Slivence se přišlo podívat hodně diváků, kteří byli zvědaví jakže si obě dvě mužstva povedou. Tempo toužilo po první výhře v přípravě a Slivenec přijel změřit síly se soupeřem z vyšší soutěže.

Slivenec přijel s notně omlazeným týmem a především na jeho defenzivní činnosti to bylo znát, přesto nikdo neočekával jakou gólovou smršť diváci uvidí.

Stejně tak Tempu chybělo několik klíčových hráčů. Trunečka, Nechvíla, Budák a Kuchař na dovolené, Březina s Žaludem díky zranění pouze v hledišti, kde jen s úžasem sledovali, jak zdatně si na místě levého krajního záložníka vede mladíček Michal Netušil.

Tempo se do soupeře zakouslo hned od úvodních minut a rozdíl soupeře byl znát především v rychlosti a důrazu. Už v 10. minutě šel důrazně za míčem Michal Netušil, který vybojoval míč pro Petra Dedka ten se křížnou přízemní střelou nemýlil 1:0.

O sedm minut později Dedek všechny překvapil svým lobem, který zapadl téměř do stejného místa jako jeho první branka, jen o několik desítek centimetrů výše 2:0.

V 27. minutě po rohovém kopu putoval míč po ose Valášek, Komorník a Dedek, který tak dokončil svůj hattrick během sedmnácti minut.

Nejhezčí akce utkání přišla o dvě minuty později kdy si na dlouho přihrávku do křídla naběhl rychlonohý Vladimír Glos v pokutovém území našel připraveného Petra Dedka a ten elegantně přistrčil zpět na nabíhajícího Michala Vrbu a ten s rutinou sobě vlastní zavěsil 4:0.

Poté Slivenec snížil po penaltě, kterou rozhodčí Váša velice přísně nařídil proto, abych diváky udržel ve varu a aby bylo o co ještě vlastně hrát 4:1.

Stejnou možnost na druhé straně, za stržení Dedka, Komorník nevyužil a míč poslal vedle levé tyče branky Slivence.

V druhém poločase ještě využil Vrba chyby brankáře soupeře a po jeho špatném výkopu mu míč briskně vrátil, ale tentokrát do jeho sítě 5:1.

Deset minut před koncem si slabou chvilku vybral Martin Vrzal, který za sebou zapomněl míč a soupeř korigoval na pro něj přijatelných 5:2.

FC Tempo - Slivenec 5:2 (4:1)