Braník debakl pouze oddálil

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 08. 2003

Kuriózní situací začal středeční přípravný zápas FC Tempo – ABC Braník. V době kdy hráči FC Tempo byli dávno rozcvičení a dostávali poslední taktické pokyny, aby mohli v půl šesté vyběhnout na domácí trávník k přípravnému utkání, tak se většina branických v civilu jen pozvolna začínala scházet u kabin. Důvod se ukázal prostý. Přestože rozhodčí a domácí mužstvo mělo v rozpisu utkání začátek stanoven na 17,30 hod u hostů tomu tak nebylo, utkání v jejich rozpisech bylo o hodinu posunuté.

Braník přijel na Tempo s několika známými tvářemi. Asistent trenéra Procházka několik let působil na Tempu u mládeže a zažil i krátkou několika zápasovou epizodu u „A“ mužstva.

V kádru Braníka byl Milan Přílepek, který u nás nedávno působil a také Jiří Procházka, který se do Braníka dostal oklikou přes přeborové Cholupice. Dirigentem hry měla být, přece jenom už stárnoucí, branická hvězda – Jaroslav Špánek. Jinak bylo mužstvo poskládané především z mladších hráčů, kteří budou zkušenosti teprve sbírat.

V brance Tempa byl tentokrát Jan Kuchař a do sestavy se vrátili Jiří Trunečka na hrot a Radek Budák na štítového záložníka. Chyběli Michal Vrba, který měl pracovní povinnosti v Ústí nad Labem a Václav Nechvíla, který je stále na dovolené v Turecku. Na zápas e přišli podívat dva rekonvalescenti, kteří už ve čtvrtek trénovali Jiří Žalud a Jaroslav Březina.

Od prvních minut nebyl nikdo na pochybách, kdo bude na hřišti pánem a Braník svým pozdním příjezdem debakl pouze oddálil. Už v deváté minutě Trunečka šikovně vysunul Glose, který individuální akci zakončil lobem a potěšil tak především nepřítomného Tomáše Zmatlíka.

Ve třinácté minutě, v prostoru levého křídla, úspěšně napadal Michal Netušil, donutil k chybě obránce a ten si nevšiml vyběhnuvšího brankáře a jeho malá domů minula cíl a Petr Dedek měl snadnou úlohu – 2:0.

Poté se parádní akcí, v 24. minutě, blýskl Josef Hurka, který si po přihrávce Petra Dedka pohrál s obranou soupeře, přelstil dva obránce a zvýšil na 3:0 za což sklidil zasloužené ovace publika.

Standardní situace, dvě minuty po půlhodině hře, překvapila zadáky Braníka a míč který putoval postupně po kopačkách Valáška a Komorníka do sítě pohotově uklidil Michal Netušil, který se poprvé trefil za muže.

Druhá polovina hodnotou výkonu zaostávala za poločasem prvním, ale zase příležitost ukázat se dostal celý široký kádr obou mužstev.

FC Tempo – ABC Braník 4:0 (4:0)