Glos byl u všeho podstatného

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 11. 08. 2003

Břevnov přijel na Lhotku s mužstvem složeným z hráčů “A“ mužstva , kteří nedostali příležitost v prvním mistrovském zápase proti Chrudimi, které skončilo remízou 1:1 a na výkonu hostujícího týmu to bylo znát.

Přestože panovalo nesnesitelné vedro a slunce intenzivně svítilo po celou dobu utkání, hra měla místy až strhující tempo a nabídlo, před začátkem soutěží, velice pohlednou kopanou a řadou pěkných momentů, které diváky musely potěšit.

V sestavě Tempa chyběli zranění Jiří Valášek, Jiří Žalud a Lukáš Krajči, kteří doléčují zranění, naopak po dovolené se vrátil Václav Nechvíla a hned se dvakrát zapsal do střelecké listiny.

Utkání začali lépe hosté, kteří se po průniku po levé straně, nedůrazu na pravé straně obrany FC Tempa a následném stříleném centru z prostoru od rohového praporku ujali ve druhé minutě utkání vedení 0:1.

V 19. minutě se po individuální akci do gólové příležitosti dostal Vladimír Glos, ale do sítě odražený míč dopravil až Václav Nechvíla 1:1.

O pět minut později, znovu po akci Vladimíra Glose, strhl vedení na stranu Tempa šikovným lobem Jiří Trunečka.

Deset minut před poločasem se z prostoru pravého křídla do pokutového území probíjel agilní Glos, ale jeho snaha skončila podražením, které hlavní rozhodčí Hruška nemohl přehlednout. Z pokutového kopu mazácky zvýšil na 3:1 přízemní střelou k tyči Nechvíla.

Do druhého poločasu nahradil kapitána Dedka mladíček Hurka a obraz hry se o mnoho nezměnil. Ve 49. minutě, po rychlém přechodu do útoku a přistrčení hlavou od Jiřího Trunečky, se ač držen soupeřovým obráncem prosadil Michal Netušil a zvýšil na 4:1.

Soupeř ještě v polovině druhého poločasu snížil na 4:2, což byl také konečný výsledek posledního přípravného utkání “A“ mužstva, který je spolu s předvedenou hrou lákavou pozvánkou na první mistrovské utkání, které se hraje v sobotu 16. srpna od 17,00 hod.

FC Tempo – Břevnov 4:2 (3:1)