Parádní trefa pana Záplaty: FC Tempo - Vršovice 3:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 18. 08. 2003

FC Tempo Praha   -  SK Actherm Vrsovice
3:1 (1:1)

Ve čtvrté minutě nastavení prvního mistrovského utkání sezóny mezi FC Tempo a SK Actherm Vršovice, za stavu 3:1 pro domácí, došlo k vážnému zranění jednoho z vršovických fotbalistů. Kvůli podezření na zranění páteře se muselo vyčkat na příjezd Záchranné služby a hráč nemohl být přenesen mimo hřiště. Shodou nešťastných okolností sice nebyla k dispozici nosítka, za což domácí klub zřejmě dostane pokutu, nicméně stejně by nemohla být použita. Rozhodčí Stumpf tak utkání ukončil. Do zápisu pak ale překvapivě uvedl, že zápas zůstal nedohrán. Případ tak bude mít dohru u zeleného stolu?

Reportáž a foto uvnitř článku

Branky: 43. Vrba, 57. Nechvíla, 71. Trunečka - 25. Mach.
Rozhodčí: Stumpf.
Diváků: 90.
FC Tempo: Kuchař - Valášek, Hlavička, Vrzal, Komorník - Glos, Vrba, Netušil (70. Hurka) - Dedek, Nechvíla (84. Březina) - Trunečka (90. Jindrák).

Reportáž:

V sestavě pro první mistrovský zápas se objevil na levé straně zálohy debutant Michal Netušil, posila z dorostu. Oproti minulé sezóně se trochu změnilo rozestavení. Na hrotu se měl pohybovat osamocený Trunečka, kterého měli za úkol vydatně podporovat ofenzivní Nechvíla a Dedek. Pro nemoc chyběl Budák, po zranění se zotavuje Žalud, úplně fit nebyl ani Březina.

Aktivněji začali hosté a během úvodních sedmi minut dvakrát velmi nebezpečně zahrozili. Dvě velké šance však řešili střelami vedle, gólman Kuchař sice nemusel zasahovat, ale pořádně mu zatrnulo. Až po čtvrthodince se hra konečně vyrovnala a domácí Tempo nabíralo dech. Důkazem byla i tečovaná střela Nechvíly, která skončila na tyči.

Jenže stejně uhodilo na druhé straně. Nedůslednosti v domácí obraně využil vršovický Mach a zblízka poslal hosty do vedení. Tempo nesložilo zbraně a vytrvale pokračovalo v dobývání branky hostí. Neujala se ani Nechvílova tvrdá rána ani střela Vrby, když mu pozici připravil Glos, která skončila na břevně. Stejné místo trefili i hosté v pětatřicáté minutě, branky tedy měli oba gólmani opravdu dobře postavené.

Dvě minuty před přestávkou se Tempu konečně podařil srovnat. Vrba se nádherně položil do střely a nechytatelně zamířil do šibenice. Před utkáním dostal přezdívku Záplata, třeba se jí tímto gólem zbavil:-)

V 56. minutě se blýskl gólman Kuchař, včas vyběhl, zúžil střelecký úhel a znemožnil soupeři změnu skóre. Ta se naopak povedla o minutu později na druhé straně. Nechvíla si potáhl balón kolem vápna, dostal se tváří v tvář brankáři a chladnokrevně proměnil - 2:1.

V 68. minutě málem skóroval Trunečka, ale jeho šance skončila jen rohovým kopem, ale vše si stejný hráč vynahradil za tři minuty, kdy po Nechvílově prostrčení obešel brankáře a dal třetí gól Tempa. Další šance na obou stranách již zůstaly neproměněny.

Závěr bohužel patřil těžkému zranění jednoho ze soupeřů po souboji se střídajícím Jindrákem a trapasu s nosítky, jenž je popsán v úvodním odstavci.