"B" muži: Střelecký den v Kunraticích

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 18. 08. 2003

Slovan Kunratice   -  FC Tempo Praha
3:6 (2:3)

Spíš hokejový výsledek než fotbalový. Devět gólů se vidí málokdy. Hned tři dal Vašek Nechvíla, který šel pomoci béčku společně Michalem Vrbou, Josefem Hurkou, Michalem Netušilem a znovuzrozeným střelcem Járou Březinou, který rozvlnil síť dvakrát. Jeden gól dal dorostenec Ondřej Havlas. Zápas s Kunraticemi skončil vítězstvím béčka Tempa v poměru 3:6.

Už od prvních minut byla znát převaha hostí, kde suverénně vládli ve středu zálohy Nechvíla s Vrbou a dávali hře myšlenku. I u prvního gólu byla tato dvojice, kdy zakončoval pod padajícího gólmana - Nechvíla 0:1. Druhý zářez přidal po dobrém centru Ondry Bílka z pravé strany Jarda Březina - 0:2. Hned po této akci střídal Bílek kvůli „střevním potížím“ Na pravý kraj zálohy přišel Ondra Havlas. Další akce Březiny s Nechvílou skončila gólem - 0:3 Po tomto gólu domácí rezignovali a nepokoušeli se o žádné akce. Přece jen se dočkali po centru z levé strany. Nepochopitelně se celá obrana Tempa rozevřela a útočník hostí, jenž se ocitl sám před Sochou, korigoval na 1:3. Hned za pět minut udělal hrubou chybu Pavel Blümel, který doufal v ofsajd, nechal utéct kunratického kanonýra, který si se sólem poradil a vystřelil pod padajícím brankářem - 2:3. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Do druhého poločasu nastoupil Petr Jindrák a Robert Hlavatý. V kabině zůstali Blümel a Březina. Na hře se moc nezměnilo, na hřišti stále kralovala dvojice Vrba, Nechvíla, která už ale neběhala, ale ploužila se. Na jejich omluvu je třeba dodat, že měli v nohách mistrovský zápas proti Vršovicím. Na začátku druhého poločasu se začalo hrát spíše po levé straně, kde se tlačil dopředu Hlavatý a výborně podporoval dobře hrajícího Hurku. Po faulu na Petra Jindráka zahrával Vrba trestný kop a přesně našel úplně volného Nechvílu v šestnáctce a nedal gólmanovi šanci - 2:4. O pár chvilek později se opakovala situace na druhé straně. Na hranici šestnáctky zahrávali domácí trestný kop. Michal Socha si velmi špatně postavil čtyřčlennou zeď a Kunratice toho jednoduše využily - 3:4. Na rozdíl dvou gólů zadělal levý bek Kunratic. Hrál malou domů z půlky hřiště a toho využil Havlas, který šel sám na brankáře - 3:5. Poslední gólovou tečku udělal za střeleckým dnem Vašek Nechvíla z přímého kopu, a dovršil tak svůj hattrick. Poslední tečku mohl dostat "Totti" Jindrák. Rozvášnil se ke konci zápasu natolik, že se na něj vrhli čtyři domácí hráči a začali se postrkovat. Poté raději rozhodčí Hájek ukončil zápas.