Béčko nemůže bez trénování vyhrávat...

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 23. 08. 2003

Sparta Košíře   -  FC Tempo Praha
2:0 (2:0)

Krásná tráva na Uhelných skladech čekal na první zápas 1.B třídy mezi Košířemi a rezervou Tempa. Z přeborového mužstva šli pomoci Hurka, Netušil, Jindrák, Březina a dorostenec Havlas. Ani jeden z těchto hráčů neodvrátil porážku 0:2. Zápas probíhal hekticky od prvních minut a rozhodčí Libor Beneš vůbec utkání nezvládl a rozdával jednu kartu za druhou.

V prvním poločase se hra usídlila jenom před brankou Tempa. Hned po deseti minutách chyboval Josef Hurka. Poslal malou domu a brankář Marval fauloval domácího útočníka, ale rozhodčí nechal hru dál pokračovat. Za dalších pár minut se zjevil domácí hráč úplně sám na malém vápně a pohodlně skóroval 1:0. Potom se hra uklidnila a nebyla šance ani na jedné straně. Pak přišel centr z levé strany a Pavel Blümel na něj naskočil a míč se mu odrazil od rukou. Rozhodčí ani chvíli neváhal a odpískal pokutový kop. Marval sice stranu vystihl, ale penalta byla kopla přesně k tyči 2:0. Do konce prví půle pak už padlo jen několik žlutých karet.

Do druhého poločasu nastoupil Petr Jindrák místo Pavla Blümela a kouč Tichý zvolil taktiku 3-4-3. Na hrot útoku se posunul Březinu a Jindrák přišel místo něj na levý kraj zálohy. Už od začátku druhé půle začalo Tempo více útočit než v první půli. Vyústily z toho šance Lukáše Krajčího, Zdeňka Chrudimského, Járy Březina, ale všechny pokusy skončily buď těsně mimo, nebo je brankář domácích pochytal. Šance byly i na druhé straně. Košíře mohli přidat ještě tak dvě, možná tři branky ale ztroskotaly na své nepřesnosti.
Výkon v druhé půli byl o poznání lepší a bojovnější než v první půli, ale když netrénuje pět hráčů, kteří nastoupily hned od začátku tak se nemůže vyhrávat!!