Soustředení staršího dorostu

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 24. 08. 2003

Soustředění jsme trávili v krajinách Českomoravské vrchoviny poblíž Horní Cerekve ve vesnici Švábov. Hotel Harmonie nabízel velmi slušné ubytování a téměř ideální podmínky pro přípravu na další sezónu. Nebýt vysokých teplot, které sužovaly celou republiku více jak dva týdny před soustředěním, mohli hráči využít i rybníky, které byly přímo u hotelu a měli by k dispozici i lepší terén na fotbalovém hřišti. V koupání jim bránily sinice, a tráva na fotbalovém hřišti připomínala spíše pastvu pro krávy...

Nicméně v neděli a v pondělí byl třífázový trénink. V úterý dopoledne jsme se přesunuli na trénink do vedlejší vesnice Batelov, kde nás odpoledne čekal první přípravný zápas. Dopolední trénink jsme absolvovali na velmi dobrém terénu a byl především zaměřen na nácvik střelby, standartních situací a přechodu do útoku. Odpoledne jsme porazily, díky závěrečné dvacetiminutovce, místní dorost 4:1, ale výkon nic moc. Ve středu nás už začala přepadat únava a dopolední trénink, opět na hřišti v Batelově, byl věnován nácviku přímých kopů. K vidění bylo několik vymetených šibenic, ale i pár krásných zákroků obou golmanů. V odpoledním zápase s místním „Áčkem“ jsme si zadělali na menší ostudu. Po výborném prvním poločase, kdy byl stav nerozhodný 1:1, jsme zcela odpadli a vraceli se do Švábova s osmigólovým přídělem. Ve čtvrtek nás čekal opět dopolední trénink v Batelově a poslední zápas s Třeští. Hráli jsme opět s „Áčkem“ a tentokrát jsme podali svůj nejlepší výkon na soustředění. Nikoho nemrzela porážka 5:1, která byla způsobena především úbytkem fyzických sil v závěrečné části zápasu.. V pátek nás čekal pouze dvoufázový trénink a v sobotu jsme si zahráli několik soutěží. V „nožičkách“ jasně dominoval Petr Kruml, kterého jsme museli po 100 nožičkách zastavit, protože jsme už spěchali na oběd. Velmi vyrovnanou disciplínu, slalom s míčem mezi kuželama, vyhrál pro změnu Petr Kruml, ale jen o devět setin vteřiny před Ondrou Vildmanem. Po hlavičkované mohl Péťa vesele prohlásit: „Jsem malej ale šikovnej“. Opět totiž vyhrál. Gólmani se naopak vyznamenali při penaltách. Každý hráč kopal dvě penalty pravou nohou a dvě levou, nikdo neskóroval čtyřikrát. Tuto metu měli na dosah Michal Skála a Zdeněk Slavíček, oba však posledním pokusem minuly bránu. Na celém soustředění panovala dobrá nálada a soustředění přispělo k posílení kolektivního ducha týmu. Věříme, že poctivě odvedená práce na soustředění se pozitivně projeví v soutěžních zápasech. Předvedený výkon v posledním zápase v Třešti napovídá, že mužstvo má reálné předpoklady ke splnění vytýčeného cíle, a to je boj o návrat do Přeboru Prahy.

Branky Tempa: 2xVildman, 2xAlbl

Paradoxně v jediném zápase v kterém jsme vyhráli, jsme podali nejhorší výkon. Fotbal jsme předváděli prvních 10 minut, kdy otevřel skóre Ondra Vildman. Potom se hrál nepříliš atraktivní zápas, k vidění nebyli góly ani šance. Na začátku druhé půle soupeř srovnal a hrálo se vlastně od znova. Na našich hráčích byla vidět snaha, a vrhli se do útoku. Ovoce to přineslo až v posledních dvaceti minutách. Kdy se dvakrát trefil Martin Albl. Svůj druhý gól vstřelil pro něj typickým způsobem. Šel sám na gólmana, trefil jej, a vyražený balón napálil do prázdné brány, div neroztrhal síť. Účet zápasu uzavřel stejný muž ,který jej otevřel, Ondřej Vildman a potvrdil, že post útočníka mu velmi svědčí.

Zahráli si: Bokoč, Krčmař – Albl, Brebys, David, Dejl, Drahoninský, Dvořák, Klouda, Kruml, Kučera, Novosad, Skála, Slavíček, Vildman, Zápotocký

1.FC Batelov (muži A) – FC Tempo Praha 8:1 (1:1)

Datum: Středa 20.8.2003
Branka Tempa: Albl

Velmi dobrý první poločas, jsme bohužel nedokázali zopakovat ve druhé půli. Hráli jsme velice disciplinovaně a byla na nás vidět chuť zvítězit. Zhruba v 25 minutě jsme se dokonce dostali do vedení, po samostatném úniku Martina Albla. Batelov hrozil několika střelami z dálky, ale balóny většinou posílaly vysoko nad branku Tempa. Těsně před koncem poločasu jsme inkasovali velice zbytečný gól po nedorozumění Mirka Zápotockého s gólmanem Krčmařem. V druhé půli jsme velice rychle inkasovali 2 góly a přestali jsme plnit taktické úkoly, přestali jsme se koncentrovat a výsledkem bylo 7 inkasovaných branek. Batelov si z nás občas dělal stojné sloupy, a v tréninkovém tempu dovedl zápas k bezproblémovému vítězství.

Zahráli si: Bokoč, Krčmař – Albl, Brebys, David, Dejl, Drahoninský, Dvořák, Klouda, Kučera, Novosad, Skála, Slavíček, Vildman, Zápotocký

TJ Slavoj Třešť (muži A) – FC Tempo Praha 5:1 (1:1, 1:1)

Datum: 21.8.2003
Hrací doba: 3x30 minut
Branka Tempa: Vildman

Zápas proti Třešti, která hraje o třídu lepší soutěž než Batelov, se nám určitě povedl nejlépe. První šedesát minut, jsme hráli velmi vyrovnanou partii. Třešť byla určitě lepší, měli více šancí, ale díky velmi pozorné obraně a spolehlivém výkonu brankáře Krčmaře, jsme inkasovali jen jeden gól. Potom jsme se zvedli a začali jsme i útočit. Výsledkem byl Filipem Dejlem vybojovaný pokutový kop, který bez nejmenších potíží proměnil Ondřej Vildman. Do konce druhé třetiny jsme velmi dobře bránily, dobře obsazovali hráče, nenechávali jsme jim příliš mnoho prostoru a znepříjemňovali jsme jim hru. Ve třetí třetině jsme odpadli fyzicky a bylo na nás poprvé v zápase poznat, že jsme do něj šli z plného zatížení. Ze zápasu však měli všichni velmi dobrý pocit, ( dokonce nás i trenér pochválil, což se tak často neděje ).