Pět centimetrů od bodu

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 25. 08. 2003

ČAFC Praha   -  FC Tempo Praha
2:1 (0:1)

Ve druhém kole nové sezóny přijelo Tempo bojovat o body na Spořilov, kde má domácí hřiště ČAFC, tradiční účastník Pražského přeboru. ČAFC v minulém kole těsně prohrála s rezervou Střížkova a proto toužila po prvních bodech v letošní sezóně.

Hráči Tempa, po výborném výkonu proti Vršovicím, přijeli s cílem bodovat a rozmnožit svůj bodový zisk a spravit si tak chuť po středečním rozhodnutí STK o opakování utkání s Vršovicemi, které už jednou vyhráli 3:1.

Příjemný areál na Spořilově a především velice kvalitní hrací plocha slibovaly, že se bude hrát kvalitní fotbal a utkání vybočí ze šedi přeborových utkání.

Na lavičce FC Tempo už byl Radek Budák, který v minulém týdnu přišel o místo v základní sestavě díky střevním potížím a dorostenec Ondřej Havlas, kterému byla v pátek vyřízena registrace. O osudu utkání však měli rozhodnout jiní.

Utkání začalo opatrně, obě dvě mužstva se soustředila především na defenzívu a šancí na obou stranách nebylo mnoho. V jediné šanci ČAFC v prvním poločase se blýskl brankář Tempa Kuchař, který dalekonosnou střelu zázračně vytáhl.

Tempo bylo přece jen aktivnější a mělo ke střelení branky blíže, především druhá šance Michala Netušila, který v sobotu odehrál celé utkání za “B“ mužstvo volala po brance. Ale brankář Pravda byl proti a míč skončil se štěstím po jeho tělem.

Ve 32. minutě rozehrával zprava rohový kop Jiří Valášek a po centru Milana Komorníka se v pokutovém území nejlépe orientoval Jiří Trunečka, který si míč šikovně zpracoval a zakončil 0:1.

Do druhého poločasu Netušila nahradil Budák a už ve třetí minutě druhého poločasu vyvážel míč Michal Vrba, který tak dlouho váhal se střelou až mu míč sebral jeden z protihráčů, obrana Tempa byla rozhozená a ofsajdová past sklapla naprázdno a domácí Samek pohodlně srovnal na 1:1.

Od této chvíle otěže zápasu drželi pevně v rukou domácí a přehrávali Tempo především ve středu pole. Dvacet minut před koncem vystřídal Vrba a nahradil ho mladý Hurka a Tempo opět začalo myslet na ofenzivu.

Obě mužstva se s blížícím koncem utkání uchylovaly k tvrdé hře a hlavní rozhodčímu Kalenda měl co dělat, aby se vše odehrálo v mezích pravidel.

Sedm minut před koncem z ojedinělého útoku domácí se jako přes kopírák trefil Samek a domácí strhli vedení na svou stranu 2:1.

Pak byl evidentně v pokutovém území faulován Hurka, ale hlavní rozhodčí Kalenda neměl odvahu pokutový kop odpískat a téměř jistě tak připravit domácí o tři body. O pár okamžiků později pálil tvrdě po zemi Nechvíla, ale míč z brankové čáry vykopl domácí obránce..

O osudu celého utkání mohl rozhodnout Jaroslav Březina, který přišel na hřiště hned po druhém inkasovaném gólu. Těsně před koncem řádné hrací doby, řešil útočnou akci Tempa individuální akcí, potáhl míč zprava do levého pole před pokutové území a tvrdě vypálil, míč zastavila tyč a ten jen těsně lízal brankovou čáru, přestože samotný střelec už měl ruce skoro nad hlavou aby mohl slavit vstřelení branky.