Kdo chce hrát za "béčko", ať nechodí na tréninky !!!

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 31. 08. 2003

FC Tempo Praha   -  Dolní Měcholupy B
1:1 (1:1)

První zápas doma hrálo béčko s rezervou Dolních Měcholup. Na zápas se sešlo kupodivu dvacet hráčů. Kvůli tomuto faktu se nemohli dva hráči vejít ani na střídačku. Byli jimi Michal Skála a Petr David, kteří byli povoláni z dorostu. Oproti tomu se tam dostal Martin Havel, který se na Tempu půl roku neobjevil. Z dorostu ještě přišli pomoci Jakub Novosad, Ondřej Havlas a Josef Klouda, z áčka byli Michal Vrba, Josef Hurka, Michal Netušil a Jára Březina.

Kuriózní situace nastala ještě před zápasem. Brankáři se sešli dva Petr Marval a Michal Socha. Márvy se šel rozchytávat a Michal si v klídku posedával v kabině. Po nějakém čase přišel na hřiště a začal se taky rozchytávat, to už byl Márvy rozhýbaný a připravený chytat. Odešlo se do kabin a Antonín Tichý, trenér B mužstva, vyřkl, že první půli odchytá Michal Socha. V tu chvíli se Petr Marval začal převlíkat se slovy? „Ať odchytá celej, já se na to můžu rovnou vys…!!“ Není se čemu divit, chodí na tréninky sice ne pravidelně, ale chodí a nechytá. Nad tímto faktem by se měli lidi, co dirigují B mužstvo hodně zamyslet...

Základní sestava oproti minulému zápasu proti Košířím měla hodně změn. Zůstali sedět Blümel, Fetr a Havlas. Do obrany se tak postavili zleva Hlavatý, oba Šafránci a napravo Michal Netušil. V záloze Hurka, Krajči, Vrba, a Kuba Novosad z dorostu. Útok byl jasný - Březina, Chrudimský. S touto sestavo Tempo vlítlo na soupeře a hned ve 2. minutě měli hosté první příležitost skórovat a hned ji využili. Hostující útočník si vzal balón na půli a středem hřiště prošel nikým neobtěžován a nedal Sochovi žádnou šanci - 0:1. Ale to bylo od Dolních Měcholup vše. Potom už existovalo na hřišti jenom jedno mužstvo. Byla jen otázka času, kdy přijde vyrovnání. To měl na kopačce po dvaceti minutách Lukáš Krajči, ale ze třiceti metrů trefil levou tyč. Brankář se jenom ohlédl. Po několika dalších střeleckých pokusech Michala Vrby se Tempo konečně dočkalo. Rozhodčí odpískal faul na půlce hřiště, následoval centr do vápna a k odraženému balónu se dostal Novosad a pohodlně vsítil - 1:1. Do konce první půle zbývalo patnáct minut a Tempo chtělo strhnout vedení na svoji stranu, bohužel se to nepovedlo.

Do druhého poločasu vyběhlo Tempo se stejnou sestavou jako na začátku. Šance byly jenom na straně Tempa, ale nebyly tak nadějné jako první půli. Hra se spíše jenom přelévala z jedné strany na druhou, ale ke gólu to nevedlo ani na jedné straně. Rezerva Tempa získala první body v sezóně 2003/04 za remízu 1:1 s rezervou Dolních Měcholup…