Liják odnesl všechny body: Tempo - Horní Měcholupy 1:4

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 01. 09. 2003

Branky: 68. Nechvíla – 14. Hádek, 35. Čáp, 38. Novosad z penalty, 89. Frano.
Rozhodčí: Rod - Kořínek, Ochotnický.
Diváků: 90.
FC Tempo: Kuchař - Valášek, Hlavička, Vrzal, Komorník (43. Vrba) – Glos, Budák (52. Březina), Netušil – Hurka (60. Havlas), Nechvíla – Dedek.

Zasloužená porážka. Ztratili jsme první body doma a po třech odehraných kolech máme třetinovou úspěšnost. Bilance tedy nepříliš uspokojivá, ale všichni věříme, že už v příštím utkání na Kopanině si spravíme chuť a v šatně nebude tak smutno jako po utkání s Horními Měcholupy.

S úvodním hvizdem sudího Roda začalo nejen utkání, ale také mohutný a vytrvalý liják, který podstatně určil ráz utkání. Někteří hráči měli velké problémy s obutím a tedy i pohybem na hřišti. Po úvodních šancích na obou stranách uhodil blesk do naší branky. Vysoký útočník Měcholup Hádek se z trestného kopu opřel do míče z dobrých třiceti metrů, obrana Tempa míč nechala doputovat až k tyči branky gólmana Kuchaře, který na mokrém terénu již nestihl reagovat - 0:1.

O čtyři minuty později mohl srovnat novopečený otec Dedek, přehodil sice gólmana Toncara, ale bohužel i branku. Do gólové šance se dostal i Netušil, ale v dobré pozici vysoko přestřelil. K úsměvné situaci došlo ve 33. minutě hry. Hostující Čáp obstřelil Kuchaře, míč už viděl v síti, a tak s vítěznými gesty běžel do středového kruhu. Jaké to ale bylo překvapení, když spoluhráči jeho radost neopětovali - míč totiž skončil na tyči.

Stejný hráč si ale vše vynahradil o dvě minuty později. Jeho dorážka stála na konci povedené akce hostí a jeho radost tentokrát byla oprávněná - 0:2. A do třetice Čáp - ve 39. minutě jej v šestnáctce fauloval brankář Kuchař a z nařízené penalty skóroval Novosad - 0:3. Vzhledem k vývoji hry zasloužené vedení, nicméně tříbrankový rozdíl dění na hřišti neodpovídal.

Trenér Formánek reagoval trojím střídáním během čtvrthodiny a pokus o oživení se mu podařil. Vytvořili jsme si znatelnou převahu a rodily se i šance. Dalekonosnou Vrbovu ránu ale vytlačil Toncar na roh a Havlas promáchl ideální Dedkovu přihrávku. Ujala se až hlavička osamoceného Nechvíly po centru Vrby v 68. minutě, která vykřesala naději.

Bohužel obrana hostí dirigovaná exligovým veteránem Kočím si výhru pohlídala a skóre na 1:4 upravil v samém závěru střídající Frano.