Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 04. 09. 2003

Branky: 66. a 70. Havlas, 12. Vrba, 50. Hurka, 65. Nechvíla – 85. Mackovič.
Rozhodčí: Chytil.
Diváků: 50.
FC Tempo: Socha – Valášek, Vrzal, Hlavička, Komorník (75. Fetr) – Glos, Vrba, Žalud (54. Březina) – Hurka, Nechvíla – Havlas (74. Jindrák).

V prvním pohárovém kole jsme tradičně potkali PSK Olymp. V minulé, pohárově poměrně úspěšné sezóně, jsme na jeho půdě zvítězili těsně 2:1. I tentokrát jsme měli nastoupit na hřišti na Markétě, ale vzhledem k plochodrážním závodům nás soupeř požádal o změnu pořadatelství.

Utkání jsme začali pouze v deseti hráčích, Glos se totiž zpozdil na cestě a na hřiště vběhl až v osmnácté minutě. To už jsme ale vedli 1:0. Ve dvanácté minutě totiž napřáhl kapitán Vrba a z trestného kopu se trefil přesně k tyči. Šance se v první půli příliš nerodily, hosté se prakticky na nic nevzmohli, rozdíl ve výkonnosti byl znát.

Po změně stran zvýšil na dvoubrankový rozdíl Hurka a naplno odkryl soupeřovu slabinu. V brance totiž nestál gólman, ale hráč z pole, který brankářských dovedností příliš nepobral. V 65. minutě toho využil další gólovou střelou Nechvíla. V rozmezí čtyř minut se potom dvakrát prosadil i mladík Havlas, nejprve „nechytatelnou ránou“ a proměnil i sólový nájezd.

Pak jsme již hráli poměrně lehkovážně, taktické pokyny si již domácí hráči příliš k srdci nebrali, v čemž vynikal zejména stoper Vrzal. Výsledkem bylo snížení z kopačky Mackoviče pět minut před koncem.