Ml. žáci: Drama do poslední minuty se šťastným koncem

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 07. 09. 2003

Ke svému prvnímu soutěžnímu utkání nové sezóny nastoupili mladší žáci na Horních Měcholupech se zcela novým realizačním týmem a s vůli poprat se o první mistrovské body. Hektické utkání mělo po celou svou dobu dramatický průběh a přestože mladší žáci Tempa prohrávali už 2:0, utkání otočili ve svůj prospěch a tři body zachraňoval, v poslední minutě chycenou penaltou, brankář Dominik First.

O vydařeném vstupu do soutěže proti ambicióznímu týmu z Horních Měcholup rozhodly dvě branky Lukáše Vlasáka, branky Lukáše Hakla, Jakuba Hurky a především bojovný a kolektivní výkon celého mužstva.

Horní Měcholupy – FC Tempo 3:4 (2:2)

Branky FC Tempo: 17. a 27. Beránek, 38. Hakl, 55. Hurka.
Žluté karty: Hakl, Heráň.

Sestava FC Tempo: First – Procházka (c), Šiman, Balun, Hlavík – Burian (37.Vecko), Kostůr, Heráň, Selichar (35.Houška) – Vlasák (40.Hurka), Hakl.

Úvod utkání patřil domácím, kteří utkání a tím i celou sezónu zahájili aktivně a bylo jich plné hřiště. Už v šesté minutě se k odraženému míči dostal jeden ze středopolařů domácích a ranou z dobrých 25 metrů nedal Firstovi, kterého oslňovalo slunce, pražádnou šanci 1:0.

Po čtvrthodině hry, kdy domácí na umělém trávníku kralovali, zahráli rohový kop a důrazný hlavičkář domácích se nemýlil -2:0. A už s pomalu zdálo že o osudu utkání je rozhodnuto.

Proti však byl Lukáš Vlasák, který se tři minuty po inkasované brance dostal do samostatného úniku a vyběhnuvšího brankáře domácích chladnokrevně tvrdě propálil a snížil na přijatelných 2:1.

O deset minut později si akci jako přes kopírák Vlasák zopakoval a tentokrát jeho střela se štěstím skončila v síti, když těsně lízala tyč branky Horních Měcholup – 2:2.

Do kabin se šlo za nerozhodného stavu a s lepší náladou tam odcházeli hosté, kteří stáhli dvoubrankový náskok soupeře a zvrátili tak skoro ztracený zápas.

Osm minut po přestávce se po rohovém kopu Tomáše Hlavíka v pokutovém území nejlépe orientoval Lukáš Hakl a otočil stav utkání ve prospěch Tempa.

Domácí skórovali stejně jako v prvním poločase po čtvrthodině hry a opět z rohu, kdy pár sekund předtím Lukáš Hakl vyhlavičkoval jasný gól z brankové čáry – 3:3.

O osudu utkání rozhodl Jakub Hurka, který pět minut před koncem řádné hrací doby, přetavil svůj samostatný únik ve vedoucí branku, která znamenala první tři mistrovské body.

Hrdinou utkání se však stal brankář Tempa Dominik First, který zlikvidoval pokutový kop nařízený za údajnou ruku jednoho z hráčů Tempa ve druhé minutě nastaveného času a tak mohl v kabině kapitán Procházka zavelet k víteznému pokřiku.