Nevyužitá přesilovka: Přední Kopanina - FC Tempo 2:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 08. 09. 2003

Branky: 7. Nedvěd, 35. Limr – 24. Nechvíla.
Rozhodčí: Theimer - Rod, Plaček.
ČK: 67. Giil (Kopanina).
Diváků: 50.
FC Tempo: Kuchař - Valášek, Vrba, Vrzal, Hlavička (73. Havlas) – Glos, Budák, Netušil (66. Žalud) – Hurka (82. Březina), Nechvíla – Dedek.

Třetí porážku v sezóně jsme si připsali na půdě nováčka z Přední Kopaniny. Nepomohla nám ani přesilovka po vyloučení domácího kanonýra Giila v 67. minutě.

Na Kopaninu jsme přijeli minimálně pro bod. Trenér Formánek udělal změnu v obranné čtveřici, po nepřesvědčivých výkonech v minulých zápasech posadil na lavičku Komorníka, na jeho místo levého beka se posunul Hlavička a na post stopera se stáhnul Vrba. Jen v hledišti sledoval zápas kanonýr Trunečka, stav jeho zraněného kolena se bohužel příliš nelepší a jeho absence na hřišti se projevuje velmi citelně.

Domácí začali utkání náporem a už po sedmi minutách šli do vedení. Vrba nedosáhl na kolmý míč do naší obrany, kopaninský Nedvěd obešel gólmana Kuchaře a do prázdné branky pohodlně skóroval. I v dalších minutách měli více ze hry domácí a ve dvacáté minutě, po ztrátě míče nezvykle dost chybujícího Budáka, mohli odskočit na rozdíl dvou branek, naštěstí střela mířila vedle.

Z první vážnější šance se nám ale ve 24. minutě podařilo srovnat. Po souboji Hurky s jedním z obránců domácích se míč dostal k Nechvílovi, který prudkou ránou propálil brankáře Pavelku - 1:1. Za chvíli mohlo být ještě veseleji, s trestným kopem Vrby si však bohužel Pavelka věděl rady, byť ho to stálo dost námahy.

Od vstřelené branky jsme konečně začali hrát aktivněji a získali si i převahu, paradoxně v době největšího náporu jsme znovu inkasovali, navíc velmi smolně. Vrzal chtěl odhlavičkovat centrovaný míč, ale trefil jen dotírajícího Limra, od kterého se balón odrazil za záda bezmocného Kuchaře - 2:1.

Po změně stran už se hrálo jen na jednu branku, Kopaninu jsme doslova přišpendlili před vlastní pokutové území, leč šance jsme si vytvářeli velmi ztuha, spíš vůbec. Domácí z ojedinělého brejku trefili v 56. minutě břevno. Pomoci nám mělo i vyloučení kopaninského kanonýra Giila v 67. minutě, jenž se ohnal po Vrbovi. Jenže ani přesilovka k šancím, natož brankám, nevedla. Největší možnost měl v poslední minutě Dedek, ale z otočky se mu nepodařilo trefit míč a srovnat skóre. Odjeli jsme tedy notně zklamaní, soupeř k poražení to rozhodně byl.