St. dorost: O postupu rozhodla první půle

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 11. 09. 2003

TJ Sokol Stodůlky   -  FC Tempo Praha
2:6 (0:4)

Branky Tempa: 3.,49.Vildman, 11.Albl, 24.Kruml, 33.vlastní, 90.Havlas.
FC Tempo: Bokoč – Zápotocký, Drahoninský (63.Brebis), Dvořák, Slavíček – Skála (58.David), Dejl, Kruml, Novosad (78.Havlas) - Vildman (70.Klouda), Albl.

Pohárový zápas mezi dvěma mužstvy s 1.třídy dopadl lepé pro hosty, kdy vstřelily rychlé dva góly a do poločasu přidaly další dva. Druhá půle se hrála jen z povinnosti....

Pohárový zápas, ve kterém šlo oběma mužstvům především o to zahrát si fotbal a vyzkoušet nové hráče dost ovlivnilo počasí. Těsně před zápasem se přes Stodůlky přehnala dešťová přeháňka a trávník tak byl výborně nakropený. Tento povrch vyhovoval více hostům. Stodůlky se nestačili ani rozkoukat a po zaváhání domácího gólmana Ondřej Vildman pohodlně skóroval. Tempo určovalo ráz utkání a bylo jasně lepší. V 11.minutě Petr Kruml obešel na pravé straně dva protihráče a předložil Alblovi ideální balón na malé vápno, ten nezaváhal a rozvlnil síť podruhé 0:2. A aby nebylo pochyb o tom, kdo postoupí do 2.kola Poháru, přidali hosté další branku. Petr Kruml vystřeli na bránu a jeho střela dvakrát tečovaná skončila v síti. Svou nemohoucnost a nezkušenost dali domácí najevo po půl hodině hry. Po nedorozumění domácího obránce s vlastním gólmanem a vyvinutí tlaku od Michala Skály poslal domácí hráč ukázkový lob přes gólmana a pomohl změnit ukazatele skóre. V první půli se domácí dostali dvakrát k pokutovému území soupeře, ale Bokoč všechny balóny posbíral.

Do druhé půle vstoupili domácí stejně špatně jako do té první. Ve 49.minutě přidal Ondřej Vildman svůj druhý gól, po zaváhání obránců Stodůlek. Tempo přestalo hrát a ukázalo svoji slabší stránku, začali hrát nedůsledně a přestalo se koncentrovat na hru. Po nepodařeném výkopu od branky ze zmocnily míče domácí, a vyvedenou střelou do šibenice snížily na 1:5 a v 63.minutě se dostali do hry. Na postu stopera hosté vyzkoušel Filipa Dejla. Za 9 minut trochu zbytečně právě on fauloval v pokutovém území, a domácí penaltu bez potíží proměnili. Poté se tempo ale začalo opět více soustředit na hru a soupeři už nic nedovolilo. Naopak v poslední minutě pečetil na konečných 6:2 zkušenou střelou Ondřej Havlas.