Ml. žáci: Hlavík sebral Lokomotivě páru

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 14. 09. 2003

Hodinu po nedělním poledni vyběhli mladší žáci na domácí trávník ke svému prvnímu utkání před domácím publikem a soupeřem jim bylo mužstvo Lokomotivy Praha, které ještě minulý rok hrálo o kategorii níže ve starší přípravce a během utkání se ukázalo jako technický tým, který má perspektivu zlepšení ještě před sebou.

Utkání se stalo galapředstavením levého krajního obránce Tomáše Hlavíka, který ze svého defenzivního postu dokázal vstřelit tři branky a utkání otočil a rozhodl. Dvě branky vstřelil z volných přímých kopů a jednu po zablokované přihrávce z hranice pokutového území.

FC Tempo – Lokomotiva Praha 5:2 (2:2)

Branky FC Tempo: 8. vlastní, 22., 37. a 40. Hlavík, 59. Balun
Žluté karty: Hakl

Sestava FC Tempo:
Vlasák – Procházka, Šiman, Balun, Hlavík – Burian, Čermák, Heráň, Selichar(31.Vecko) – Hakl, Kostúr

Tempo se do soupeře zakouslo hned od první minuty a přestože se nehrál pohledný fotbal první šance na sebe nedaly dlouho čekat. Lukáš Hakl. Měl hned dvě, v páté a hned o minutu později, vždy individuálně prošel obranou soupeře, ale ani jedna jeho střela neskončila v síti.

Do sítě si však v osmé minutě našel cestu střílený centr, který před bránu vyslal z levého křídla Petr Heráň a míč po teči hostujících hráčů dopadl velkým obloukem za záda brankáře hostů 1:0.

O pět minut později podnikli hostující hráči svůj první výlet do pokutového území Tempa a kapitán Procházka fauloval pronikajícího útočníka a hosté pokutový kop bez problémů zvládli a Vlasák v brance neměl nejmenší šanci.

U druhý brejk Lokomotivy po pravé straně skončil brankou, kdy první střelu Vlasák vyrazil, ale druhou střelu, která se odrazila od tyče si srazil do vlastní branky 1:2.

Osm minut před poločasem se do míče při volném přímém kopu do míče levačkou opřel Tomáš Hlavík a ještě do půle srovnal na 2:2, což je stejný výsledek jako na hřišti Horních Měcholup, kde Tempo hrálo v minulém kole.

Do druhé půle nahradil zraněného Martina Selichara Ondřej Vecko, došlo k přeskupení řád a právě Vecko v první minutě druhého poločasu trefil levou boční síť branky soupeře.

V sedmé minutě druhé poločasu se k pokažené přihrávce na hranici pokutového území dostal Tomáš Hlavík a tvrdou křížnou střelou strhl vedení na stranu Tempa 3:2. O tři minuty později se volnému přímému kopu z pravé strany opět postavil Tomáš Hlavík a z dobrých 25 metrů se opřel do míče, který po chybě brankáře doskákal až do branky a Tomáš tak završil svůj hattrick 4:2.

Brankový účet utkání uzavřel minutu před koncem utkání svou první brankou v sezóně David Balun. Tempo zvítězilo i ve svém druhém utkání a příště hraje s rezervou Meteoru.