St. dorost: Třetí výhra v řadě - Albl a Novosad dva góly

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 20. 09. 2003

SK CITADEL Dolní Chabry   -  FC Tempo Praha
2:5 (2:2)

Branky Tempa: 31.,47.Albl, 55.,78.Novosad, 28.Havlas.
FC Tempo: Krčmař – Klouda, Dejl, Dvořák, Slavíček – Skála, David, Kruml (84.Souček), Novosad – Albl (75.Šimon), Havlas.

Zápas proti Dolním Chabrům napovídal vyrovnaný souboj. Chabry prohrály v 1.kole s Trojou doma 2:3 a v 2.kole vyhráli na půdě Hostivaře 0:1. Ale vyrovnaná hra byla jen v první půli, kdy Tempo dalo gól a vzápětí domácí vyrovnali. Poločas byl 2:2. Do druhé půle Tempo vlétlo lépe a nedalo domácím sebe menší šanci na bodový úspěch. Konečný výsledek 2:5 pro Tempo. Dva góly si připsaly Martin Albl a Kuba Novosad, jednu branku vstřelil Ondra Havlas...

Začátek zápasu se nesl ve znamení dobré práce obrany na obou stranách. Většina šancí končila dříve než začala. Do první šance se nakonec dostaly Chabry. Domácí útočník však přestřelil bránu. Ve 28.minutě vysunul krásně Ondřej Dvořák Havlase a ten neomylně namířil střelu ke vzdálenější tyči do protipohybu gólmana a otevřel účet zápasu. Hosté se však neradovali z vedení dlouho. O minutu později kopaly Chabry roh, ten hosté odvrátili avšak při zpětném centru nesklapla ofsajdová past a domácí útočník sám proti gólmanovi uspěl 1:1. Ve 31.minutě však opět favorit vedl. Filip Dejl poslal do brejku Martina Albla, ten si poradil s dotírajícím obráncem a vzápětí i s gólmanem a strhl vedení na stranu Tempa. Obrovskou aktivitou hýřil na pravé straně hřiště Jakub Novosad, vybojoval spoustu balónů a předložil několik krásných centrů na své spoluhráče, ti však jeho nabídku odmítli. Ve 36.minutě kopali domácí přímý volný kop z 20 metrů za ruku Krumla. Domácí hráč levou nohou přesně zakroutil svoji střelu a opět srovnal. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Začátek druhé půle opět vyšel lépe hostům. Filip Dejl krásně našel kolmicí Martina Albla a ten nekompromisně podél gólmana zakončil 2:3. Do další šance hostí se dostal Ondřej Havlas, s jeho dorážkou si však brankář poradil. V 55.minutě kopal hostující Petr David roh, našel hlavu Jakuba Novosada a ten zamířil přesně 2:4. Potom se hrálo především ve středu hřiště, ani jedno mužstvo se nedostávalo do vyložených šancí. Tempo si tak další příležitost vytvořilo po standardní situaci. Petr David opět nádherně našel Jakuba Novosada a ten korunoval svůj vynikající výkon druhou brankou a zároveň tak 12 minut před koncem zápasu vnesl definitivní klid do řad Tempa. Poslední vzrušení ještě připravil pro hráče gólman Krčmař, když doslova „namazal“ domácímu útočníkovi do stoprocentní šance. Krčmař svou chybu však napravil a útočníka domácích vychytal. Tempo tak poprvé předvedlo lepší výkon ve druhé půli a zaslouženě vyhrálo.