Tři důležité body z Aritmy: SK Aritma – FC Tempo 2:4

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 09. 2003

SK Aritma Praha   -  FC Tempo Praha
2:4 (0:1)

Po remíze v posledním domácím utkání s mužstvem Cholupic potřebovalo FC Tempo na hřišti, loni ještě divizní, Aritmy bezpodmínečně bodovat, aby se udrželo nad pásmem sestupu a udrželo kontakt se středem tabulky.

Do zápasu nemohli nastoupit oba dva mladíci z užšího kádru Hurka s Netušil. Netušil si nestačil nedoléčit zranění po utkání s Cholupicemi a Hurka musel odstoupit ze středečního pohárového utkání už po dvaceti minutách po faulu stopera Braníka Mertla a taktéž nebyl zcela v pořádku, přestože na lavičce seděl.

Aritma v minulém kole podlehla rezervě Střížkova na hřišti v Březiněvsi 1:4 a body na vlastním hřišti rozhodně rozdávat nechtěla.

SK Aritma – FC Tempo 2:4 (0:1)

Branky FC Tempo: 28., 70. a 86. Nechvíla, 76. Žalud
Žluté karty: Nechvíla

Sestava FC Tempo:
Kuchař – Valášek, Hlavička, Vrzal, Komorník – Budák, Vrba, Březina(49.Glos) – Dedek, Nechvíla – Žalud(76.Jindrák)

Na velkém hřišti Aritmy úvod patřil domácím borcům, kteří od první minuty měli míč více na svých kopačkách. Tempo zodpovědně a disciplinovaně bránilo.

Aritma se dostala do dvou šancí hned v úvodu zápasu, ale ani jedna z hlaviček v páté a osmé minutě nemířila mezi tyče. Pak se hra odehrávala především ve středu pole a stále podle stejných not. Aritma držela míč, Tempo pečlivě bránilo a domácí se nemohli dostat do pokutového území Tempa.

Po půlhodině hře důsledným presinkem vybojoval, na polovině domácích, míč Václav Nechvíla a přestože ho obránci vytlačili do ostrého úhlu, jeho střela na bližší tyč skončila za zády domácího brankáře 0:1.

O pět minut později z 25 metrů opět domácího brankáře vyzkoušel Nechvíla. Aritma odpověděla o minutu později, ale Jan Kuchař byl na svém místě a zlikvidoval stoprocentní šancí domácích.

Tempo mohl, ještě do poločasu uklidnit Jaroslav Březina, který poprvé v této sezóně nastoupil v základní sestavě, když po ideální přihrávce přehodil brankáře, ale bohužel i branku. Pro Tempo se přesto šlo do kabin za příznivého výsledku 0:1.

Hned v úvodu druhého poločasu vystřídal Březinu Glos. V 53. minutě si za obranu domácích zaběhl Nechvíla a obránce ho stáhl k zemi pouze za cenu červené karty. Obraz hry se nezměnil a Tempo se soustředilo především na obranu, Aritma i v deseti kontrolovala míč, ale v deseti se čím dál více otvírala okénka v obraně.

V 68. minutě trefil Žalud boční síť, ale o dvě minuty později již hosty uklidnil Nechvíla, který po individuální akci zvýšil na 0:2.Domácí se však ani v deseti nevzdávali a po centru z pravé strany o dvě minuty po inkasované brance snížili na 1:2.

Do rozhozené obrany se v 75. minutě vydal Žalud, kterému ideální míč přihrál Václav Nechvíla a Žalud, když už to vypadalo že se dostal ze střeleckého úhlu, chytře překonal vybíhajícího brankáře domácích 1:3.

Domácí opět hned v zápětí snížili, ale stále hráli pouze dopředu a nemysleli na zadní kolečka, což se jim vymstilo, když čtyři minuty před koncem svůj hattrick završil po samostatné akci Nechvíla

Tempo si z hřiště exdivizní Aritmy odvezlo, po bojovném a disciplinovaném výkonu, zaslouženě tři body.