Ml. žáci: Bojovník Hakl na vše sám nestačil

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 21. 09. 2003

Ve třetím kole se mladší žáci Tempa utkali s rezervním týmem Meteoru, který stejně jako Tempo ještě neztratilo ani bod a v probíhající soutěži si vedli suveréne a neinkasovali ještě ani jednu branku.

Utkání se nehrálo na hřišti u Libeňského zámečku, ale na hřišti Štěpničná na Proseku. Hrálo se na velice nekvalitním trávníku se za velkého vedra, což se projevilo zejména na kvalitě hry a její úroveň během celého zápasu upadla do podprůměru, přestože na sebe narazili dvě neporažená mužstva.

V sestavě Tempa chyběli Václav Burian, který je na ŠvP a zranění Martin Selichar a Jakub Kostúr.

Meteor B – FC Tempo 4:2 (2:1)

Branky Tempa: 17. Hakl, 54. Balun

Sestava FC Tempo:
First – Procházka, Šiman, Balun, Hlavík – Houška(42.Pavel), Čermák, Heráň, Větrovec(39.Figel) – Novák(31.Vecko), Hakl

Prvních dvacet minut utkání pařilo Tempu, které bylo aktivnější a zatlačilo Meteor na jeho vlastní polovinu. Už po pěti minutách se do míče opřel Lukáš Hakl, ale jeho střela z 20 metrů skočila mimo. V 11. minutě vysoko nad střílel z hranice pokutového území Petr Heráň po přihrávce Lukáše Hakla.

V 17. minutě se sám celou obranou Meteoru protáhl Lukáš Hakl, nejlepší hráč hostů, a jeho střela znamenala zasloužené vedení pro Tempo.

V posledních minutách poločasu si vybrala slabší chvilky obrana hostů. Nejdříve prudký míč na hranici vápna zpracoval kapitán Procházka, ale míč mu odskočil na kopačky dobíhajícího útočníka a ten srovnal na 1:1.

Čtyři minuty před poločasem z pravé strany nacentrovali vysoký míč do vápna, Balun s Matějkou se nedohodli a domácí toho dokonale využili 2:1.

Do druhého poločasu nastoupil na hrot Ondřej Vecko a hned v první minutě se do šance dostal Hakl, ale nedal. Trest přišel v páté minutě druhého poločasu, Hlavík minul míč při odkopu a míč se po několika tečích dostal do branky Tempa.

Sedm minut před koncem zápasu minul míč letící na branku brankář Dominik First, míč mu skočil na hrbolatém terénu a skončil v síti Tempa. 4:1.

Pak začal aktivně hrát David Balun a strhl celý mančaft svým výkonem k poslednímu odporu, opět sám prošel a snížil na konečných 4:2. V poslední minutě měli ještě šance Lukáš Hakl a Jan Figel, ale ani jeden neuspěl.