Ml. žáci: Vyrovnané utkání rozhodl Heráň

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 04. 10. 2003

Utkání s Rapidem Malešice se hrálo dost netradičně brzo ráno, ale na srazu v 7.00 hod na Tempu nikdo nechyběl. Oslabeni jsme však byli. Chyběl kapitán Procházka, který má nohu v sádře a minimálně do poloviny října nám bude chybět.

Kapitánskou pásku převzal zástupce Procházky Heráň a jeho výkon byl vynikající. Sestava doznala několika změn. Na levé straně nahradil Martina Selichara Dominik First, do zálohy se posunul David Balun a Jakuba Procházku nahradil na pravé straně obrany Martin Čermák.

Rapid Malešice - FC Tempo 0:2 (0:1)

Sestava FC Tempo:
Flaks – Čermák, Šiman, Novák(45.Jeník), Hlavík – Burian(35.Houška), Balun, Heráň, First(44.Pavel) – Beránek(37.Selichar), Hakl(57.Mojsei)

Utkání začalo pár minut před čtvrt na devět a hned od prvních minut se ukázalo, že Rapid nám bude nejvyrovnanějším soupeřem ze současných odehraných zápasů. Na mokré trávě se v prvním poločase hrál pohledný fotbal a zásluhu na tom mělo především Tempo. Ve středu zálohy si velice dobře rozuměli Balun s Heráněm a do kombinací se dobře zapojoval i First.

První branka padla po nejhezčí kombinaci zápasu. Míč putoval na jeden dotek mezi Balunem, Firstem, Haklem a ten našel úplně volného Vlasáka, který se nemýlil 0:1.

Sedm minut před poločasem ještě z velké dálky střílel Heráň, ale jeho rána skončila náruči domácího brankáře. Do poločase se hrál rychlý pohledný fotbal, plný narážeček. Tempo především tvořilo a Rapid podnikal rychle protiútoky, které bezpečně likvidovala obrana se spolehlivým brankářem Flaksem.

V poločasové přestávce dostali domácí hráči řádně vyčiněno a celý druhý poločas se snažili o zvrat v utkání. Hra upadla do průměru a začalo se objevovat čím dál více soubojů a dlouhých nakopnutých míčů. Vliv na to měla i četná střídání na obou stranách.

V 53.minutě se k míči na pravé straně v bezprostřední blízkosti pokutového území k míči dostal kapitán Petr Heráň a jeho vysoký nepovedený centr skončil za zády překvapeného domácího strážce svatyně 0:2.

Od této chvíle bylo o osudu utkání rozhodnuto a zápas se pouze dohrával. V závěru utkání se na hřiště poprvé v historii Tempa dostal hráč z Moldavska – Michal Mojsei, který byl zaregistrován v průběhu minulého týdne a odbyl si tak svoji premiéru.