Ml.dorost: Na hrubý pytel gólová záplata

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 07. 10. 2003

Jako černá můra působí ještě dnes výsledek posledního vzájemného utkání s tímto soupeřem, které definitivně rozhodlo o našem sestupu z přeboru. I když nám v tomto zápase chybělo 6 hráčů základní sestavy, tak jsme tohoto soupeře, který byl beznadějně poslední a ještě do utkání nastoupil jen s 10 hráči, měli hladce přehrát.

Nedělní utkání provázel po celou dobu silný déšť a podmínky pro kvalitní fotbal nebyly optimální. Navíc jestliže jsem v minulém utkání na hřišti ABC Braník chválil rozhodčího tak nyní musím konstatovat, že tentokrát to bylo mnohem horší. Nejenom, že nepískal nečisté zákroky ze zadu, ale nedovedl si poradit ani s velmi nečistými zákroky v přerušené hře, kdy nejméně dvakrát byl náš hráč udeřen protihráčem do obličeje před zraky rozhodčího, ale ten se tvářil, že nic neviděl.

FC Tempo - SK Vršovice 3:0 (0:0)

Sestava FC Tempo:
Kolařík - Koušek, Votava, Trikal T., Schmidt, Kovář, Duchek, Trikal P., Vohnický, Rybčak, Chmelík.

Zápas jsme začali aktivně, a vytvořili si již v 7.minutě první příležitost, ale střela Petra Schmidta nebyla dostatečně prudká a gólman hostí si s ní bez problémů poradil.I nadále jsme byli aktivnějším mužstvem,ale nevytvořili jsme si žádnou vyloženou šanci a naopak jsme několikrát dovolili soupeři po levé straně ohrozit naší branku. V této fázi jsme jen nakopávali balony dopředu, kde naši útočníci měli velmi těžkou situaci proti tvrdě hrající obraně soupeře a jejich výškové převaze. Chyběla kombinace, střelba a větší snaha všech hráčů zapojit se do hry bez balonu.

Do druhého poločasu vstoupilo mužstva s větší snahou a se změnou stylu hry, který na soupeře platil. Začali jsme hrát po zemi a aktivně po celém hřišti a stále častěji jsme se dostávali do zakončení. Soupeř naše akce zastavoval často jen za cenu nedovolených zákroků, které mnohdy ale velmi nepřesný rozhodčí nepískal.

V 58. minutě se nám konečně podařilo přehrát obranu soupeře. Po velmi hezké kombinační akci hostující obránci odvrátili míč jen na roh, který velmi pěkně zahrál kapitán Marcel Duchek a Pavel Trikal pěknou hlavičkou dostal naše mužstvo do zaslouženého vedení. V této době už jsme začínali soupeře jasně přehrávat a branka byla vyústěním naší trvalé převahy.

V této fázi zápasu soupeř zastavoval naše akce jen za cenu faulů a po jednom z nich byl v 65. minutě po druhé žluté kartě hráč soupeře oprávněně vyloučen.

Přesilovku jsme využili ke vstřelení dalších branek.Nejprve po dalším nečistém zákroku obrany soupeře kopal z rohu velkého vápna trestný kop Duchek a nádhernou střelou kolem zdi zvýšil v 69. minutě naše vedení na 2:0

Snahu mužstva ještě zvýraznil v 78. minutě Petr Schmidt pěknou střelou z hranice velkého vápna po pěkné akci Tomáše Trikala. Vítězství našeho mužstva bylo naprosto zasloužené. Přispěli k němu všichni hráči, kteří byli na hřišti.Je o to cennější, že do zápasu jsme nastupovali opět oslabeni o dva hráče a celý zápas odehráli jen s 11 hráči.