Obavy se nenaplnily: FC Tempo - Radotínský SK 5:1

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 12. 10. 2003

Branky: 6. a 86. Dedek, 62. a 88. Nechvíla, 38. Žalud – 33. Ullík.
Rozhodčí: Theimer – Kořínek, Záruba.
ŽK: Chadima (Radotín).
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Hlavička, Vrzal, Netušil – Březina (66. Blümel), Vrba, Krajčí (83. Havlas) – Dedek, Nechvíla – Žalud (88. Fetr).

Zamračený a plný obav byl před utkáním trenér Formánek. Sestavu prý poslepoval a příliš nedoufal v dobrý výsledek. Jenže ani Radotín nepřijel v plné síle, ale především náš tým ukázal velkou sílu a bojovností, důrazem a střeleckými dispozicemi tradičních kanonýrů dovedl důležitý zápas k jasné a naprosto zasloužené výhře.

Po zranění se v základní sestavě znovu objevil Netušil, před ním na postu levého záložníka hrál Krajčí a jen se potvrdil, že kdyby trénoval, byl by jednou z opor…

Stejně jako v minulém domácím utkání s Meteorem nám báječně vyšel úvod. Už v šesté minutě dorazil kapitán Dedek vyraženou Nechvílovu střelu a šli jsme do vedení. Hosté si příliš nemohli zvyknout na menší rozměry hřiště, jejich akce většinou tahal výborný Burda a občas i sám zakončil – jako ve 12. minutě střelou těsně nad.

Po půlhodině hry mohl Dedek přidat druhou branku, gólman Chadima mohl být rád, že Dedek hlavou jen o kousek minul tyč, zneškodnit by se mu ji zřejmě nepodařilo. Ve 33. minutě předvedli hosté svou nejhezčí akci zápasu a vyšperkovali ji i vyrovnávacím gólem. Krásně přenesli hru, obránce Klíma si naběhl do uličky a z první našel před brankou kanonýra Ullíka, Kuchař neměl nárok – 1:1.

Tempo ale reagovalo rychlým kontraúderem. Netušil vybojoval míč, vyslal na zteč Nechvílu, jenž našel na malém vápně spoluhvězdu Žaluda, který z otočky poslal míč do sítě. Do konce poločasu chybělo sedm minut, které jsme odehráli s přehledem a do kabin šli za příznivého stavu.

V nástupu do druhé půle jsme se obávali náporu hostů, ale ten nepřišel, naopak jsme mohli přidat během šesti minut další dvě branky. V obou případech hosty výborně podržel zkušený gólman Chadima. Nejdříve si poradil s hlavičkou Vrzala po rohovém kopu a nevyzrál na něho ani Žalud.

Třetí, nesmírně důležitý, gól jsme si tak schovali až na 62. minutu. Na výlet se vydal stoper Vrzal a nájezd na Chadimu vyřešil nezištnou přihrávkou na Nechvílu před prázdnou branku, jenž mu jen mohl poděkovat. Chadima si za protesty vysloužil žlutou kartu, asistent sudího Kořínek ale situaci posoudil, stejně jako všechny zbylé, správně. (Vůbec i výkon hlavního rozhodčího Theimera stojí za zmínku. Mladý sudí nám pískal i prohraný zápas na Kopanině, ale obě utkání zvládl excelentně. Když jeho přehled a cit na hřišti divák srovná s výkony některých „zkušených“ sudí…)

I nadále jsme byli na hřišti jasnými pány a v závěrečné desetiminutovce jsme hostům přibalili na cestu další dva góly. Nejprve Dedek zakončil ťukes s Žaludem a pátou branku přidal Nechvíla po samostatném nájezdu – zkušeně uklidil Chadimovi míč k tyči.