Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 16. 10. 2003

FC Tempo Praha   -  Sokol Troja
3:0 (2:0)

Branky: 29.Novosad, 35.Havlas, 78.Vildman.
FC Tempo: Krčmař – Zápotocký, Semela, Dvořák, Slavíček – Klouda (75.Souček), Dejl, Kruml (63.David), Novosad – Havlas (55.Albl), Vildman (82.Šimon).

Stále starší dorsost neví co to je porážka. Má pět zápasů za sebou a plný počet bodů. K postupu do přeboru je ještě dlouhá cesta a Satalice tam chtějí taky. Mají stejný počet zápasů a taky stále neprohrály dělí se s Tempem o první příčku. Příští týden hrají starší dorostenci na hřišti Hostivaře...

Utkání hrané na škvárovém hřišti nezačalo ani pro jeden celek příliš dobře. Obě mužstva čekala, s čím na ně vyrukuje jejich protivník. A tak spíš než krásné kombinační akce na jeden dotek byli k vidění nakopávané balóny, které většinou nenašli správného adresáta. První šanci si vytvořili domácí. Ondřej Dvořák vyslal z přímého kopu asi z pětadvaceti metrů velmi tvrdou střelu, která se však otřela jen o břevno. Na druhé straně po nedorozumění domácích obránců zachránil situaci včasným vyběhnutím Krčmař. Tempo se dnes prosazovalo hlavně ze standardních situací. Po dalším rohovém kopu, který zahrával Vildman, opět Dvořák hlavou jen těsně minul hostující svatyni. První gól domácích přišel jako blesk z čistého nebe. Ve 29.minutě Dejl vhazoval aut do šestnáctky soupeře a Jakub Novosad přesnou střelou překvapil gólmana hostů a otevřel účet zápasu. O šest minut později Tempo vedlo 2:0. Na Dvořákův přesný přímý kop z poloviny hřiště si naběhl Havlas a hlavou rozvlnil síť podruhé. Hosté působili poněkud bezradně a nevytvořili si žádnou vyloženou šanci.

Do druhé půle vstoupilo Tempo také aktivně. Drželo se hesla, že nejlepší obrana je útok a dále zaměstnávalo obranu hostí. Hra domácích působila velice jednoduše, jako by pro ně nebyl nejmenší problém narazit si balón na jeden dotek a snadno tak přejít do útoku. Hosté naopak nakopávali balóny za obranu Tempa a domácí gólman tuto situaci nejednou řešil vyběhnutím mimo pokutové území. Na hřiště se v 55.minutě dostal Martin Albl. Krátce po svém nástupu překvapil prudkou střelou téměř z nulového úhlu. Gólman hostí zabránil brance jen za cenu vyraženého dechu. Potom měl několik možností rozšířit svoji gólovou sbírku, ani jednou však neuspěl. Své samostatné úniky na gólmana zakončil buď střelou mimo tyče nebo v poslední chvíli zachránili hráči hostí.. Definitivní rozhodnutí padlo 12 minut před koncem zápasu. V 78.minutě Dvořák vybojoval míč ve středu hřiště a přesně přihrál Vildmanovi do pokutového území soupeře. Ten si perfektně zpracoval míč a nekompromisně zakončil a zvýšil na 3:0. Do konce zápasu se již nic mimořádného nestalo a tak si gólman Krčmař mohl připsat první nulu v sezóně a Tempo si zachovalo stoprocentní úspěšnost v soutěži.