Ml. žáci: Obětavý výkon bral tři body

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 19. 10. 2003

Po nevydařeném utkání na Klánovicích, kde utkání rozhodla jedna nešťastná branka mělo Tempo těžšího soupeře. Ambiciózní Junior přijel, doprovázen početnou skupinkou rodičů, s šesti náhradníky a pomýšlel jedině na vítězství.

Tempo nastoupilo s už uzdraveným kapitánem Procházkou, který se netradičně postavil na místo levého krajního obránce míto lehce zraněného Tomáše Hlavíka. Utkání se po dohodě obou soupeřů odehrálo na dolním škvárovém hřišti.

FC Tempo – Junior 2:1 (1:1)

Sestava FC Tempo:

Flaks – Čermák, Šiman, Novák(55.Selichar), Procházka – Burian(41.First), Balun, Heráň(58. Vecko), Figel(45.Houška) – Hakl, Lana(50.Mojsei)

Utkání žalo krátkým náporem Tempo a už ve 4. minutě se z pravého křídla řítil na brankáře hostů Lukáš Hakl, ale jeho střela skončila v náruči brankáře.

Následujících deset minut patřilo Junioru, který povzbuzován rodiči zatlačil Tempo na jeho polovinu, ale k výraznějšímu ohrožení branky se nedostal. Obrana Tempa dirigovaná brankářem Flaksem pracovala spolehlivě.

Jako blesk z čistého nebe přišel v 17. minutě únik Lukáše Hakla, který si zopakoval nájezd ze čtvrté minuty, ale tentokrát s gólovou tečkou 1:0. Jeho tvrdá přízemní střela skončila v sítí u zádní tyče a Tempo se mohlo radovat.

Radost však netrvala dlouho. Junior obdržený gól nepoložil a hned o dvě minuty později a nedorozumění v obraně Tempa bylo srovnáno na poločasových 1:1. Junior až do poločasu tlačil a jeho snaha vyústila v nastřelení levé tyče Flaksovi branky.

Druhý poločas se odehrál podle zcela jiných not než si Junior plánoval. Už ve čtvrté minutě druhého poločasu se k dlouhému sólu odhodlal opět Lukáš Hakl a povedeným padáčkem, ač byl atakován třemi obránci, převážil misku vah ve prospěch domácích 2:1.

V následujícím průběhu utkání Tempo několikrát vystřídalo a Junior Tempo doslova přišpendlil na vlastní polovinu. Tempo se soustředilo na defenzívu a Junior byl v zakončení bezradný.

Utkání vyhrálo po bojovném a zodpovědném výkonu v obraně Tempo, které jako celek podalo kolektivní výkon. Dvě branky prakticky sám vypracoval Lukáš Hakl, který se v závěru zápasu obětavě věnoval defenzívě.

Málo vídanou věc v II. třídě mladších žáků předvedl Junior, který měl na lavičce šest náhradníků a pět jich po zápase poslušně odešlo do šatny převléct aniž by zasáhlo do boje.