St. žáci: Povinné vítězství na PSK Union

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 21. 10. 2003

Starší žáci začínají pomalu stoupat tabulkou. Při pohledu na ni, před sobotním zápasem, bylo zřejmé, kdo je v tomto utkání favoritem. PSK Union, který byl na posledním místě s jedinou vstřelenou brankou, bylo nutné bezpodmínečně porazit.

Starší žáci měli za sebou nevydařené utkání s Bílou Horou, ve kterém chyběl útočník Jakub Hurka. Ten byl pro tento zápas k dispozici a nastoupil v základní sestavě.

PSK Union – FC Tempo 0:2 (0:0)

Po nepodařeném minulém zápase se mužstvo Tempa zakouslo do soupeře hned od úvodních minut a dalo se do boje s velkým nasazením. V mrazivém ránu se na zamrzlém hřišti projevila hráčská kvalita od prvních okamžiků a Tempo soupeře nepustilo na dostřel vlastní branky.

Přestože mělo Tempo několik dobrých příležitostí, branka v prvním poločase ani na jedné straně nepadla.

Dvanáct minut po poločasové přestávce byl v blízkosti branky soupeře faulován Tomáš Ptáček a následný volný přímý kop krásně do branky zakroutil Filip Turek - 0:1.

I u druhé branky Tempa byl Filip Turek. Po jeho zahraném volném přímém kopu druhou branku vstřelil sváteční šutér Václav Okrouhlický, a uzavřel tak konečný stav na 0:2 pro Tempo.

Nečistá a mnohdy zákeřná hra soupeře vyvrcholila v 65. minutě, kdy byl brutálně faulován Martin Hlavík, který byl s podezřením na zlomeninu levé nohy odvezen do nemocnice.