Ml.žáci: Dvanáct statečných deklasovalo Počernice

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 25. 10. 2003

Na žádost Dolních Počernic bylo utkání mladších žáků, pravděpodobně z důvodu na víkend navazujících prázdnin, přeloženo z neděle na páteční odpoledne.

Tempo odjíždělo na Počernice s přáním neinkasovat velký brankový příděl, protože ze základní sestavy s Juniorem chybělo hned několik hráčů. Hlavík má dlouhodobější zdravotní problémy, Šiman se nedostavil na sraz, First onemocněl, Figel byl u lékaře, Balun a Novák odjeli na prázdniny. Na Počernice odjelo mužstvo pouze s dvanácti hráči.

Dolní Počernice – FC Tempo 1:5 (1:2)

Sestava FC Tempo:

Flaks – Čermák, Procházka, Lana, Houška – Burian, Voldřich, Heráň, Mojsei – Hakl, Vecko(43.Vojta)

Za studeného pátečního odpoledne vyběhla na trávník v Počernicích hodně kombinovaná sestava. Houška, Mojsei a Vecko, který slavil 12. narozeniny, si odbyli premiéru v základní sestavě. Obranu z postu stopera netradičně dirigoval Procházka a vedl si znamenitě.

Na levém beku odehrál výborný zápas Václav Houška. Ve středu pole dirigovali hru Voldřich s Heráněm a v útoku operoval neudržitelný Lukáš Hakl.

Utkání se však, přes původní předpoklady, začalo vyvíjet lépe pro Tempo. Počernice mělo vyšší hráče, ale fotbalová kvalita stála na straně Tempa. Už v páté minutě se neohroženě do vápna probíjel Hakl, ale už v pokutovém území byl faulován. Rozhodčí však nařídil volný přímý kop těsně na hranici šestnáctky. Sám postižený Hakl se k míči postavil a střelou pod břevno dostal Tempo do vedení 0:1.

Až do 25. minuty se hrálo především ve středu pole, ale poslední pětiminutovka byla strhující. Nejdříve hráč Počernice trefil z přímáku tyč a o minutu později, po úniku po pravém křídle, domácí přízemní střelou srovnali na 1:1.

O další minutu později se na brankáře řítil sám Lukáš Hakl, ale před brankářem ubral na rychlosti a jeho střelu domácí zablokovali na roh. Ten zahrál Voldřich a k odraženému míči se dostal Lana, který málem propálil síť 1:2.

Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Počernice se tlačili do útoku, ale jejich snaha byla bezzubá. Už v páté minutě si další ze svých průniku zopakoval Hakl a z ostrého úhlu zvýšil na bezpečných 1:3.

O pět minut poté vysunul Pavel Lana a Lukáš Hakl střelou z levé strany pojistil vedení na 1:4.

O poslední zápis do střelecké listiny tohoto zápasu se opět postaral Lukáš Hakl, který se po centru Voldřicha dostal k odraženému míči a přehodil bezmocného brankáře 1:5.

Tempo utkání vyhrálo zcela zaslouženě a to i přestože mu chybělo několik klíčových hráčů. Zcela spolehlivě hrála obrana. Procházka s Čermákem již tradičně. Lana se na předstoperu našel a Vašek Houška splnil vše do posledního putníku a jeho výkon byl velice milým překvapením. Zcela bez komentáře může zůstat výkon Lukáše Hakla, který se postaral o čtyři branky.