Chyběl kousek štěstí: FC Tempo – Motorlet 1:2

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 26. 10. 2003

Branky: 3. Dedek - 13. Patera, 47. Stupka.
Rozhodčí: Koller – Pelikán, Kozlík.
FC Tempo: Kuchař – Komorník (75. Havlas), Hlavička, Vrzal, Netušil – Hurka (63. Budák), Vrba, Krajči (51. Březina) – Dedek, Nechvíla – Žalud.

Tuto sobotu přijel na Lhotku první celek přeborové tabulky - ještě loni divizní - Motorlet. Tempo nastoupilo citelně oslabeno. Chyběli tři hráči základní sestavy. Trunečka je dlouhodobě zraněný, Glos si odpykává trest za červenou kartu a Valáška trápilo chronické zranění.

Motorlet přijel v plné síle a jeho cílem bylo plně bodovat, jeho ambice navrátit se zpět do divize jsou neskrývané. Utkání se hrálo v této sezóně poprvé na dolním škvárovém hřišti za chladného počasí, které letošní říjen přináší.

Utkání začalo pro Tempo fantasticky. Už ve třetí minutě přehodil obranu nádherným obloučkem Vrba a na ten si naběhl kapitán Dedek, který míč z hranice vápna tvrdě napálil a brankář Motorletu Charvát, aniž by si během utkání sáhl na míč, už ho lovil se své sítě.

Motorlet byl touto brankou viditelně zaskočen, ale okamžitě přidal a odpověď přišla až příliš brzy. Ve třinácté minutě se střed obrany až moc rozestoupil, Patera si naběhl do volného prostoru a chytře přehodil brankáře Kuchaře, který se mu vrhl pod nohy 1:1.

I po této obdržené brance měl více ze hry Motorlet, který Tempo přehrával především pohybem bez míče a důrazem v osobních soubojích. Ke konci poločasu začalo aktivitu přejímat na svou stranu Tempo, ale žádnou vyloženější šanci si nevytvořilo, a tak poločas skončil nerozhodně 1:1.

Stejně jako úvod první půle se povedl Tempu, tak ve druhém se zadařilo Motorletu. Po pravém křídle prošel Stupka, snadno přešel přes Krajčího a křížnou přízemní střelou otočil stav utkání ve prospěch Motorletu.

Utkání se pak hrálo téměř bez šancí. Motorlet se od druhé vstřelené branky netrefil až do konce utkání mezi tyče. Velkou šanci Tempa zahodil, po rohu Březiny, Nechvíla, který se ocitl na malém vápně zcela sám, ale jeho hlavička jen těsně minula zádní tyč branky Charváta. O deset minut později trefil Motorlet z 25 metrů břevno a pak se k slednímu tlaku zmohlo Tempo, ale bez valného výsledku.

Tři minuty před koncem utkání prošel po levém křídle Březina, jeho střílený centr skončil na ruce jeho z obránců Motorletu, ale rozhodčí Koller ji neodpískal, což by pro Motorlet bylo hodně kruté.

Motorlet vyhrál utkání zaslouženě. Tempo, kdyby mělo kousek štěstí, tak by vydřelo bod, ale Motorlet si své vítězství nakonec pohlídal. Zcela jako den a noc působí srovnání výkonů rozhodčích Kollera v tomto utkání a výkonu rozhodčího Krejbicha na Kyjích. Koller utkání zvládl výborně a přestože pouštěl důraznější hru, neudělal žádnou výraznější chybu, což ostře kontrastuje s výkonem rozhodčího Krejbicha na Kyjích.