Ml. dorost: Vydřené vítězství

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 26. 10. 2003

Tento zápas nám příliš nevyšel. Na nepříliš kvalitním výkonu se podepsala jak neúčast dvou hráčů základní sestavy, tak především zranění kapitána mužstva Marcela Duchka, který musel již ve 20. minutě ze zápasu odstoupit pro těžký výron v kotníku.

Přesto jsme v utkání, ve kterém se nám hra nedařila podle představ a kde proti nám stál zdatný soupeř, dokázali zvítězit. Do té doby byl zápas celkem vyrovnaný. Zatímco soupeř ohrožoval naši branku jen ze standardních situací, my jsme si vypracovali tři velmi dobré střelecké příložitosti, ale Rybčak, Melichar a Schmidt nedokázali ani jednu z nich proměnit.

Vyšehrad - FC Tempo 0:2 (0:0)

Sestava FC Tempo:
Kolařík- Votava, Koušek, Trikal T., Kovář - Krajčí, Duchek(25.Pindus), Schmidt, Melichar - Rybčak, Chmelík.

Po odchodu Marcela Duchka ze hry jsme museli přeskupit síly a to bylo znát především v útočné fázi. Mirek Chmelík musel být stažen do zálohy a to silně oslabilo naši útočnou aktivitu. Na hrotu útoku se tak bil velmi statečně často osamoceně Ruslan Rybčak. Do poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale akce obou mužstev končily před pokutovým územím soupeře. Vyšehrad v té době velmi dobře bránil a naši hráči opět jen nakopávali dlouhé balony bez jakékoliv kombinace.

Po přestávce jsme vstoupili do utkání daleko aktivněji a zatlačili soupeře před jeho branku.Přesto však chyběla účinná kombinace, kterou bychom překvapili jeho obranu.

I přesto, že jsme měli mírnou převahu, nedokázali jsme si vytvořit vyloženou brankovou příležitost.V těchto fázích však začal po chybějícím Duchkovi zahrávat naše standardní situace Martin Votava a byl to on, kdo připravoval pro své spoluhráče největší brankové příložitosti. Po jeho přesných centrech do pokutového území soupeře začali přicházet naše největší brankové příležitosti v zápase. Tu největší ještě v 60.minutě Tomáš Trikal neproměnil, ale v 68.minutě po rohovém kopu Votavy se Petr Schmidt nemílil a poslal poprvé v utkání míč za záda velmi dobrého gólmana hostí.

V těchto minutách už nebylo o našem vítězství pochyb, zvláště když naše obrana hrála velmi dobře a nepouštěla soupeře do brankových příležitostí.Výborně si počínali oba krajní obránci Kovář a Votava, kteří nepustili své protihráče prakticky vůbec do šancí a ještě stačili sami zakládat naše útočné akce. Stejně jako v prvním poločase ohrožoval naši branku náš soupeř pouze ze standadrních situací, které si náš gólman pohlídal. V 75.minutě se dostal v pokutém území soupeře do velké šance Ruslan Rybčak, ale byl zezadu stažen obráncem soupeře. Píšťalka rozhodčího Bakeše však stejně jako v několika předchozích případech zůstala němá.

Definitivní tečku za zápasem udělal Mirek Chmelík. Po pěkném průniku Ruslana Rybčaka obranou soupeře se míč dostal k volnému Petru Schmidtovi, který se neukvapil a pěknou přihrávkou našel před brankou úplně volného Mirka, který střelou do prázdné branky utkání definitivně rozhodl.

V nepříliš povedeném zápase silně oslabený tým bojoval o své 10.vítězství v řadě až do poslední minuty utkání a výsledek 2:0 je pro něho odměnou za zlepšenou hru ve druhém poločase. Na závěr bych rád poznamenal, že jsem byl zklamaný výkonem hlaního rozhodčího, který nejenom že velmi špatně posuzoval zákroky na hřišti, ale ještě velmi vulgárními slovy urážel nejen mě, ale i hráče na hřišti, což by si podle mého názoru dovolit neměl a už vůbec ne na hřišti.