St. dorost: Povinné tři body s Chuchlí

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Zdroj: Miroslav Krčmař, Vydáno dne: 01. 11. 2003

FC Tempo Praha   -  SK Čechoslovan Chuchle
6:1 (4:0)

Branky: 33. a 35. Havlas, 18. Vildman, 21. Novosad, 54. Albl, 55. Kruml – 66. Záhrobský.
FC Tempo: Krčmař – Klouda (54. Zápotocký), Drahoninský (16. Nechvíla), Dejl, Slavíček – Souček, David, Kruml (58. Skála), Novosad – Vildman, Havlas (46. Albl).

Chuchle hraje svoje domácí zápasy na Tempu, takže hřiště zná velice dobře. Tento fakt mohl trošičku zkomplikovat cestu za třemi body. Ale to se nestalo. Hlavní vinu na prohře Chuchle nese její brankář, který pustil skoro každou střelu. Za Tempo se prosadil střelcky Havlas dvěma góly a po jednom Vildman, Kruml, Novosad a střídající Martin Albl.

Poměrně jednoznačný, avšak nepříliš atraktivní zápas, nezačal pro domácí dobře. Hned v 16. minutě se zranil stoper Drahoninský a poté, co nemohl nastoupit pro zranění ramene ani Dvořák, vznikla v zadních řadách Tempa nová stoperská dvojice Nechvíla - Dejl. Ti však příliš práce neměli. Hosté se na půlku domácích dostávali jen výjimečně. Po nepříliš povedeném začátku nakonec udeřilo Tempo. Vildmanovu poměrně prudkou střelu zhruba z dvaceti metrů gólman Chuchle trestuhodně pustil. O tři minuty později to bylo už 2:0. Havlas našel před bránou volného Novosada a ten nekompromisně zavěsil. Potom si oba aktéři role vyměnili, Havlasova hlavička však mířila nad bránu hostů. Ve 33.minutě se však Havlas dočkal. Po načechraném centru z pravé strany od Vildmana, trefil „Havli“ hlavou přesně pravý horní roh brány a přítomní diváci (bylo jich asi 20) si mohli opět zakřičet gól. O dvě minuty později centroval tentokrát z levé strany Novosad, nejmenší hráč na hřišti Petr Kruml trefil hlavou tyč a na správném místě ve správný čas stojící Havlas rozvlnil síť hostů počtvrté. První půle se už jen v klidu dohrála, Chuchle se na nic nezmohla a Tempo šetřilo svůj brankostroj na druhý poločas.

Druhé půle však začala stejně jako ta první špatným výkonem ze strany domácích a jelikož Chuchle nic před bránou domácích nevymyslela, byla k vidění spíše nakopávaná než fotbal. V 54. minutě šel důrazně za nakopnutým balónem Novosada Albl a chytrým dloubákem přehodil gólmana. O minutu později vstřelil poslední gól domácích Petr Kruml po přihrávce Ondry Vildmana. Další šanci měl na kopačce Petr David, když krásně obešel hostujícího obránce, ale následně minul balón, který poskakoval před ním asi 5 metrů od brankové čáry a bylo po šanci. Martin Albl se dostal do samostatného úniku na gólmana a zavzpomínal na své dřívější časy, tedy řešil situaci tvrdou střelu mimo bránu. Za malou chviličku Ondřej Vildman u pokutového území obešel dva hráče a místo střely volil další kličku a ta už mu nevyšla. Také Michal Skála se objevil sám před gólmanem, místo střely však volil kličku gólmanovi a ten ho o balón připravil. Tempo potom přestalo hrát, hráči se evidentně těšili na závěrečný hvizd a za tento přístup je hosté potrestali. Po zaváhání gólmana Krčmaře, zda-li má vyběhnout či ne, se nakonec k balónu propracoval přes Zápotockého Záhrobský a do prázdné brány zakončil. Tempo si připsalo povinné tři body, avšak z výkonu nemůže být příliš spokojeno.