Ml. dorost: Po špatném výkonu očekávané vítězství

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 03. 11. 2003

FC Tempo - Hloubětín 4:1 (0:1)

Sestava FC Tempo:
Šteffl - Votava, Koušek, Jirků(41.Kovář), Vohnický - Trikal P., Krajčí, Trikal T., Hlavík(41.Melichar), - Rybčak(68.Pindus), Chmelík.

Po velmi špatném výkonu a to hlaně v prvním poločase jsme nakonec dotáhli utkání k povinnému vítězství a to s mužstvem, které uzavírá tabulku a mělo tak být pro naše hráče snadným soustem. Jako již po několikáté jsme svého soupeře v prvním poločase podcenili a ke svému 11. vítězství v soutěži jsme se doslova protrápili.

Ačkoliv byli hráči několikrát před utkáním upozorněni na možné podcenění soupeře opět jsme předvedli v prvním poločase velmi slabý výkon a hráči mohou být rádi, že měli proti sobě nejslabší mužstvo v soutěži.

Zápas jsme přitom začali dobře a během prvních šest minut jsme si vypracovali 3 vyložené gólové příležitosti, ale Trikal T., Chmelík ani Krajčí své příležitosti neproměnili.

Pak hra upadla do hlubokého podprůměru. Hráči nakopávali vysoké balony, začali sólovat a to proti zhuštěné obraně soupeře nemohlo mít šanci na úspěch. Nikdo nedokázal přihrát po zemi a včas na volného spoluhráče a to ani ve chvílích, kdy se hlasitě nabízel ve zcela volném prostoru. A tak přišel zasloužený trest. Ve 22. minutě po hrubé chybě obrany zahrál Lukáš Vohnický ve vápně úmyslně rukou a byla z toho penalta, kterou soupeř bezpečně proměnil. Lukáš navíc obdržel žlutou kartu a my jsme mohli být rádi, že nebyla červená.

V těchto fázích se nejvíce projevovala neúčast Marcela Duchka v zápase.Chyběl jeho klid, přehled a přesná přihrávka.

Po změnách v sestavě jsme i druhý poločas začali aktivnějií. Výrazné zlepšení naší hry přineslo nejen zařazení Kamila Kováře do hry, ale především posunutí Martina Votavy na pravý okraj zálohy. Tento tah se ukázal v dalším průběhu utkání jako rozhodující. Oba hráči si svým pohybem neustále říkali o míč a byl to právě Martin, který dělal obraně soupeře velké starosti a byl u všeho důležitého co se na hřišti stalo. Ve 43.minutě si na jeho přesně zahraný rohový kop naběhl Tomáš Trikal a za přispění gólmana hostů vyrovnal stav utkání na 1:1.

V 64.minutě putoval po rychlé akci míč od Chmelíka přes Krajčího až K Votavovi, který v samostatném nájezdu na brankaře nezaváhal a posunul stav utkání v náš prospěch. Hned na to v 66.minutě po další rychlé akci a pěkné přihrávce Chmelíka stejný hráč zvýšil již na 3:1. V této době se soupeř zmohl jen na odkopávání balonů a na naší polovinu hřiště se dostával jen vyjímečně.

V 68.minutě se do velmi pěkné šance dostal Rybčak, ale svůj nájezd zakončil jen střelou přímo do gólmana hostí.

V 75.minutě jsme předvedli další velmi pěknou rychlou akci. V hlavní roli byli stejní hráči, kteří měli největší podíl na třetí brance, ale tentokrát si své role vyměnili. Po úniku Martina Votavy po pravé straně a jeho přesné přihrávce po zemi skóroval přesnou střelou Mirek Chmelík a uzavřel tak účet tohoto velmi slabého zápasu.

I přesto, že jsme v utkání zvítězili, by se někteří zkušení hráči měli nad svým výkonem hluboce zamyslet. Na příštího soupeře by to již nemuselo stačit.