Ml. žáci: Zasloužené vítězství v derby s Libuší

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 03. 11. 2003

V jednom z nejdůležitějších utkání podzimu, proti rivalovi z Libuše, se hrálo především o čelo tabulky. Obě mužstva měla před zápasem shodně 18 bodů a šlo o to, zda si jedno z mužstev vytvoří tříbodový náskok nebo zápas skončí nerozhodně.

Tempo bylo, proti minulému utkání na Počernicích, kompletní a nastoupilo v nejsilnější sestavě. Kapitán Procházka opět na stoperu a Janem Figelem na hrotu. Po zranění se do základní sestavy vrátil Tomáš Hlavík. Největší motivaci měl pravý obránce Martin Čermák, který v Tempu hostuje právě z Libuše.

FC Tempo – Libuš 3:1 (3:0)

Sestava FC Tempo:
Flaks – Čermák, Procházka, Lana, Hlavík – Burian (42.Houška), Voldřich (55.Vecko), Heráň, Balun (50.Mojsei) – Hakl, Figel (35.Novák) (58.Větrovec)

Utkání se hrálo za slunečného počasí na dolním škvárovém hřišti a mělo nebývalou diváckou kulisu. Úvod utkání patřil Libuši, ta zatlačila Tempo na vlastní polovinu, ale na dostřel branky Flakse se nedostala.

Všechny podstatné okamžiky utkání se odehrály v první polovině. V 9. minutě našel centrem Voldřich Hakla, který si chytře zaběhl za obránce a po pravém křídle šel sám na brankáře. Jeho křížná střela skončila za zády hostujícího gólmana 1:0.

V 18. minutě se k naskákanému míči dostal Voldřich a z dobrých 30 metrů ho obloukem vyslal na branku Libuše. Míč skočil na malém vápně a přeskočil brankáře 2:0.

O tři minuty později pronikl s míčem do vápna Hakl, dostal se do skrumáže hráče ve které se nejlépe orientoval druhý útočník Jan Figel a vstřelil svou premiérovou branku v dresu Tempa 3:0.

Libuš viditelně zaskočená vývojem utkání dohrála poločas v útlumu a posledních deset minut se hrálo jenom na polovině hostů.

Druhý poločas nebyl tak kvalitní jako ten první. Tempo pětkrát střídalo a ze hry musel jít i Jan Novák, který byl zraněný.

Libuši se podařilo šest minut před koncem utkání snížit na konečných 3:1, ale Tempo si cenné a zasloužené vítězství pohlídalo až do závěrečného hvizdu rozhodčího Nechvátala.

Po nečekané domácí remíze 0:0 Meteoru s Horními Měcholupy je na čele tabulky trojice mužstev Junior, Meteor a Tempo, která mají shodně 21 bodů.