Ml. dorost: Zasloužená prohra po velmi slabém výkonu

Autor: Dalibor Votava <votava.dalibor(at)nivo.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 09. 11. 2003

Sokol Troja - FC Tempo 3:1 (1:1)

Sestava FC Tempo:
Kolařík - Kovář, Koušek, Trikal T, Vohnický - Votava, Trikal P., Krajčí, Melichar, - Rybčak, Chmelík.

Hráči se dostatečně nepoučili z chyb, které dělali v minulém zápase proti Hloubětínu a v boji o čelo tabulky naprosto zklamali. I když jsme utkání začali dobře a ve 3. a v 5.minutě spálili Mirek Chmelík a Pavel Trikal dvě vyložené gólové příležitosti, pak jsme však začali opakovat stejné chyby jako v předcházejícím zápase a silný protivník toho náležitě využil.

My jsme se především ve druhém poločase vůbec nedostali do hry a předvedli jsme nejslabší výkon sezóny, který si mužstvo usilující o postup do přeboru nemůže dovolit.

Utkání se hrálo na velmi úzkém a nekvalitním škvárovém hřišti, ale ani toto nemůže být omluvou za náš velmi špatný výkon. První chybu naší obrany potrestal soupeř již v 18.minutě. Po rychlém útoku po levé straně jsme nechali od brankové čáry soupeře odcentrovat přes pokutové území k zadní tyči a zcela volný hráč mohl jen pohodlně nastavit nohu a prohrávali jsme 1:0.

Místo jednoduché hry po zemi jsme si opět začali komplikovat situaci neustálým kličkováním, nakopáváním vysokých míčů bez nejmenší snahy o jakoukoliv kombinaci. Útočníci nedostali prakticky za celý zápas jediný balon do běhu po zemi a proti vysokým hráčům soupeře se neměli šanci ve vzduchu prosadit. Vyjímkou byla jen 28.minuta. Po pěkné a rychlé kombinační akci a přesné přihrávce Ruslana Rybčaka krásnou střelou vyrovnal Mirek Chmelík. To bylo ale prakticky vše co jsme dokázali za celý zápas udělat.

Druhý poločas jsme hráli po větru a ačkoliv byli hráči několikrát v kabině upozorněni na nutnost hru zrychlit a zjednodušit a především se častěji pokoušet o střelbu pokračovali dál ve stejných chybách jako v prvním poločase. A tak jsme byli za svoji hru náležitě potrestáni.

V 65.minutě vyrobil Tomáš Trikal ve velkém vápně hrubou chybu, když se stejně jako několikrát předtím pokoušel obejít soupeře individuálně místo přihrávky na volného spoluhráče, ztratil míč a hráč soupeře přesnou křížnou střelou skóroval na 2:1. V těchto fázích zápasu jsme ohrožovali branku soupeře jen ze standardních situací a po jedné z nich jsme mohli vyrovnat. Po centru z pravé strany krásně hlavičkoval v pokutovém území Tomáš Trikal, ale gólman domácích zachránil. Utkání definitivně rozhodl náš soupeř v 72.minutě. Po další hrubé chybě obrany, kdy se Kamil Kovář a Lukáš Vohnický nechali snadno přehrát jediným hráčem soupeře jsme prohrávali již 3:1. Stejní hráči měli i svůj podíl na první obdržené brance.

Hráči předvedli nejhorší výkon sezóny, který by dnes nestačil na žádného soupeře. Za celý zápas jsme vystřelili na branku soupeře dvě střely a to je pro vedoucí mužstvo soutěže žalostně málo. Znovu se potvrdilo jak moc nám ve středu hřiště chybí zraněný Marcel Duchek, především jeho klid a přesná přihrávka.