Ml. žáci: Tempo pořádně zabralo až po přestávce

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 09. 11. 2003

V předposledním podzimním kole hráli mladší žáci s mužstvem UMBRA na hřišti v Kolodějích. Odjezd na utkání zpestřil Tomáš Hlavík tím, že si zapomněl doma registrační průkaz, přesto jsme na utkání přijeli včas.

V Kolodějích nás přivítalo chladné, nevlídné počasí, které ještě umocňoval silný vítr, který foukal během celého zápasu. K utkání Tempo nastupovalo s posíleným sebevědomím, když vcelku jasně v minulém kole porazilo na domácím hřišti Libuš 3:1.

UMBRO – FC Tempo 0:5 (0:0)

Sestava FC Tempo:
Flaks – Čermák, Procházka, Balun, Hlavík – Burian, Šulc, Heráň, Novák(38.Větrovec) – Figel, Hakl

V tomto utkání Tempu chyběli čtyři hráči. Pavel Lana se podrobil stomatologickému zákroku, Ondřej Vecko a Michal Mojsei byli nemocní a Václav Houška se zranil na pátečním tréninku. Naopak k dispozici byl uzdravený Jan Novák, který hrál v základní sestavě na postu levého krajního záložníka.

V úvodu utkání se hrál především bojovný fotbal a obě mužstva s e rovným dílem musela vyrovnat se silným větrem a hodně nekvalitním trávníkem, který bránil kombinační hře. To vyhovovalo především UMBRU, které se přece jenom více bránilo.

Během prvního poločasu se stali pouze dvě věci, které stojí za zmínku. V 10. minutě se po rohovém kopu k míči ve skrumáži dostal Hakl, ale střílel mimo. O pět minut později vysunul Figel Hakla a ten vstřelil branku, ale přihrávka od Figela byla do ofsajdového postavení a branka tak nebyla po právu uznána.

Do druhého poločasu Tempo vlétlo raketově. Míč putoval po ose Heráň, Figel a na konci byl kanonýr Lukáš Hakl, který vstřelil svou první branku v tomto zápase 0:1.

Hned o dvě minuty později se středem hřiště řítil Hakl, prošel až do pokutového území, kde ho domácí obránce podkopl a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Petr Heráň a jeho střela, s notnou dávkou štěstí skončila v síti těsně u levé tyče branky domácích.

Ve třinácté minutě vyslal Tomáš Hlavík Lukáše Hakla po levém křídle a ten byl u autové čáry faulován. K rozehrání volného přímého kopu se postavil Petr Heráň a ten ho umě zakroutil do branky a Tempo vedlo 0:3.

Šest minut před koncem utkání předvedl svou typickou akci Lukáš Hakl, sám zatáhl balón a svůj samostatný únik zakončil gólovou střelou 0:4.

Tečku za utkáním udělal opět Lukáš Hakl, který si naběhl na roh z levé strany, který zahrával Ondřej Šulc, a hlavičkou do sítě tak dokončil svůj hattrick 0:5, což byl konečný výsledek utkání UMBRO – FC Tempo.