Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 11. 2003

Branky: 4.,73.,76.Krejča, 71.Randa (pen.) - 14. Havlas.
Rozhodčí: Čížek – Theimer, Petřík.
ŽK: Kuchař.
Diváků: 60.
FC Tempo: Kuchař - Komorník, Vrba, Vrzal, Netušil (77. Hurka) – Budák, Hlavička, Březina (65. Novosad) – Dedek – Havlas, Žalud.

Do Královic jsme po třech porážkách jeli alespoň pro bod. Limitovaly nás však rozsáhlé absence. Největším oslabením bylo bezesporu zranění nejlepšího střelce Nechvíly, při rozcvičování si obnovil zranění třísel Valášek, v trestu je stále Glos a dlouhodobý marod Trunečka byl pouze na lavičce nedoléčený a bez tréninku.

Na Královicích se nám tradičně nedaří zachytit úvody zápasů. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Domácí poprvé zahrozili už ve 2. minutě, Kuchař se jen díval, jak mu střela z šestnáctky prosvištěla vedle šibenice. Varování jsme nevzali vážně a o dvě minuty později vyšachovali domácí naši pravou stranu, na přízemní centr si naběhl zcela volný útočník a pohodlně doklepl míč do sítě.

Naštěstí jsme se brzy oklepali a poznali jsme, že hra domácích je poměrně stereotypní – dvě tři přihrávky mezi obránci a Čabalův (hrající trenér) dlouhý nákop na útočníky. Ve 13. minutě krásně prodloužil Budák hlavou Vrzalův nákop a se Žaludovou střelou měl gólman Královic problémy. O minuty později už ale přišlo vyrovnání. Žalud nacentroval z levé strany a mladík Havlas se parádně zavěsil do vzduchu a trknul míč do pravého dolního růžku – 1:1.

Přesně jsme dodržovali stanovenou taktiku, tedy bránit až od poloviny hřiště, zachytávat dlouhé balóny a vyrážet k protiútokům. Drželi jsme domácí na uzdě a štírek Havlas zlobil královické zadáky.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, i když chvílemi jsme byli zataženi až přespříliš, chtělo to více odvahy směrem dopředu. Přesto jsme se do vedení dostat mohli – v 65. minutě prostrčil Žalud ve vápně na Dedka, jenže ten si nesrovnal mušku a ve velmi nadějné pozici branku přestřelil.

Domácí se stále nemohli prosadit, a tak jim musel pomoci sudí Čížek. Začal pískat jeden trestný kop v blízkosti šestnáctky za druhým a když ani to nepomohlo, vymyslel si penaltu. Stoper Vrba měl ruku zcela u těla, míč prudce nastřelený z pár kroků, navíc nemířící do brány, jej trefil do stehna a otřel se mu o dlaň. Čížek neváhal ani vteřinu a daroval domácím vedení. Kuchař si na míč sice sáhl, ale…

Protestující a rozhozený tým pak během šesti minut inkasoval ještě dvakrát. Nejprve po chybě Dedka a pak po akci, kdy se domácí pohybovali přesně na hranici ofsajdu. Dílo zkázy bylo dokonáno, zbytek zápasu se jen dohrál z povinnosti a v nás zůstal trpký pocit, bod se dal v Královicích uhrát…Nebo nedal? Hráči domácích na hřišti mluvili o tom, že potřebovali body, a tak si je zajistili, že prý tu křivdu zkousneme. Něco podobného už jsme zažili na Kyjích, nechce se snad věřit, že by…