První čisté konto v sezóně: FC Tempo – Řeporyje 2:0

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 15. 11. 2003

2:0 (1:0)

Branky: 41. Dedek, 90. Havlas
Rozhodčí: Fišer – Chytil, Gothard.
FC Tempo: Kuchař – Valášek, Vrba, Vrzal, Komorník – Budák, Hlavička, Dedek, Netušil (75. Havlas) – Žalud, Březina(63.Hurka)

Tempo mělo za sebou řadu čtyř porážek v kuse a tak povinnost velela v posledním domácím podzimním utkání zvítězit. Na Lhotku přijelo mužstvo Řeporyj, které je v posledních letech nejčastějším soupeřem Tempa. Na lavičku Řeporyj se postavil Michal Štancl, bývalý hráč Tempa, který dříve trénoval ve Štěchovicích.

Tempo stále trápí velká marodka. Na hřiště se však dostal Valášek, který nehrál v Královicích. Naopak k dispozici byl Havlas, který měl v nohách dopolední zápas s dorostem ve kterém vstřelil čtyři branky. Útočnou dvojici Tempa tak tvořili Žalud s Březinou.

Úvodních patnáct minut utkání bylo z obou stran hodně opatrných a ani jedno z mužstev se nedostalo do vážnější šance a většina kombinací končila nepřesností.

V 26. minutě se do první šance dostalo Tempo, po nedorozumění obrany Řeporyj, zahrál Hlavička křížný míč, ale Netušil neměl dost klidu, aby efektivně zakončil. O dvě minuty později se do první šance dostaly Řeporyje, ale Kuchař nadvakrát zlikvidoval.

V 36. minutě na pravé straně vybojoval míč aktivní Budák, obešel obránce a naservíroval přihrávkou míč volnému Žaludovi, který ve stoprocentní šanci střílel nad.

Budák si přihrávku z pravého křídla zopakoval čtyři minuty před poločasovou přestávkou, ale tentokrát byl jejím adresátem kapitán Petr Dedek, který ve skluzu míč usměrnil za brankovou čáru a Tempo se ujalo vedení v utkání 1:0.

Do druhé půle vstoupily aktivněji Řeporyje a ve 47. minutě mnoho nechybělo a mohlo být vyrovnáno, ale střela skončila těsně vedle Kuchařovi pravé tyče. O deset minut později se do šance dostal Petr Dedek, ale skončila těsně mimo. Dvě minuty poté se k individuální akci odhodlal Hlavička, který prošel sám až před brankáře Huleše, ale z ostrého úhlu střílel těsně nad.

V 63. minutě přišel za Jaroslava Březinu na hřiště Josef Hurka. Od tohoto střídání se Tempo věnovalo především pozorné defenzívě a drželo Řeporyje dále od branky Kuchaře. Patnáct minut před koncem přišel na hřiště Havlas, který nahradil Netušila.

O tečku za utkáním se postaral střelec Havlas, který v poslední minutě pojistil vedení Tempa a vstřelil tak svou druhou branku ve druhém utkání po sobě.

Tempo podalo bojovný a disciplinovaný výkon a zaslouženě získalo tři tolik potřebné body do tabulky Pražského přeboru.