St. žáci: Těsna prohra na závěr podzimu

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 18. 11. 2003

Do posledního utkání podzimní části sezóny nastupovali starší žáci Tempa s cílem bodovat s mužstvem ČAFC, které se pohybuje ve středu tabulky a napravit tak prohru z minulého utkání na Zličíně, kde odehráli pouze jeden výborný poločas.

Tempo prohrávalo po prvním poločase dva nula, ale nevyužité šance a branka Zímy v druhém poločase na bod bohužel nestačily.

FC Tempo – ČAFC 1:2 (0:2)

Sestava FC Tempo:
Heřmánek - Okrouhlický, Jirků, Podroužek, Basl, Dimitrov, Strnad(35), Turek, Hlavík(40), Sova, Hurka(35), Ptáček, Zíma

Branky FC Tempo: Zíma

Od prvních minut bylo aktivnější Tempo. Zíma pronikl obranou hostí, ale jeho střela skončila v náruči brankáře hostů. Tempo si vytvářelo spoustu šancí, ale koncovka byla žalostná a tak přišel trest v podobě rychlého protiútoku a ČAFC vedla 0:1.

I po inkasované brance hrálo více Tempo, ale to se bohužel nepodařilo a ve 28. minutě prohrávalo 0:2.

Ještě před poločasem si velkou šanci vypracoval Dimitrov, který nacentroval míč na hranici malého vápna, ale Strnadovi spadl míč na ruku a rozhodčí Gothard si toho všiml a s rukou odpískal i konec poločasu.

Do druhého poločasu Tempo vstoupilo s nasazením a přesvědčením, že chce zápas otočit. Tempo zatlačilo na hosty na vlastní polovinu, ale opět následovalo nespočet šancí, které neskončily brankou.

Nakonec se hráči Tempa přeci jen dočkali. Dimitrov šel sám na brankáře -vystřelil – brankář jeho střelu vyrazil na malé vápno, kde zcela volný Zíma napálil míč do opuštěné branky pod břevno, což bylo ze strany Tempa vše a tak utkání skončilo 1:2 ve prospěch hostí.