Ml.žáci: Nečekaná prohra na závěr vydařeného podzimu

Autor: Jiří Formánek <jiri.formanek(at)caramba.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 20. 11. 2003

Poslední utkání mladších žáků se odehrálo na trávnatém hřišti, protože termín kolidoval s utkáním dorostu Chuchle, která z důvodu rekonstrukce svého hřiště hraje své domácí zápasy na našem škvárovém hřišti.

To by tak nevadilo, kdyby si toho všimla Komise rozhodčích PFS, která na oba dva zápasy delegovala jednoho rozhodčího. Rozhodčí Jiří Zelený nemohl ani při dobré vůli odpískat obě utkání, když dorostenci začínali v 8:15 a mladší žáci Tempa v 9:30 hod.

FC Tempo – Viktoria Žižkov 3:4 (2:2)

Sestava FC Tempo:
Flaks – Čermák, Hlavík, Balun – Burian(40.Houška), Procházka, Šulc, Lana, Větrovec(31.Novák) – Hakl, Heráň

Branky FC Tempo: 12. a 30. Lana, 56. Hakl

Utkání tak musel odpískat laik a pro Tempo nezačalo dobře. Žižkov se pravděpodobně obával o výsledek tohoto utkání a proto se výrazně posílil. Viktorka posílená o několik hráčů z prvního mužstva na hřiště přímo vtrhla a během pěti minut vedla dva nula.

Tempo přeskupilo po obdržených brankách své řady a vzpamatovávalo se ze šoku. Relativní uklidnění přišlo už ve dvanácté minutě, kdy po rohu Tomáše Hlavíka nejvýše vyskočil Pavel Lana a snížil na 1:2.

Během celého poločasu byla lepším mužstvem Viktorka, Tempo se uspokojilo a jeho hráčům se nedařilo, tak jak by si přáli. Paradoxně Tempu se těsně před poločasem podařilo vyrovnat. A opět se po rohovém kopu prosadil hlavou Pavel Lana, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Tentokrát byl nahrávajícím Petr Heráň.

Do druhého poločasu nahradil Milana Větrovce Jan Novák a v desáté minutě Václav Houška Václava Buriana. Obraz utkání to nezměnilo a Viktorka zkušeností a vyhraností svých hráčů Tempo přehrávalo. V polovině druhého poločasu se objevil nešvar nižších soutěží. Asistent rozhodčího z Viktorky pustil třímetrový ofsajd a Viktorka šla do vedení. Demoralizované Tempo inkasovalo o šest minut později znovu a zdálo se být rozhodnuto.

Do konce utkání měl tři šance Lukáš Hakl, ale pouze šance z 26. minuty skončila brankou. Tempo tak nezvládlo poslední utkání sezóny a Viktorka posílená o hráče “A“ mužstva zaslouženě vyhrála.