St. dorost: Záčátek přípravy nad přeborovým mužstvem...

Autor: Ondřej Havlas <havli(at)e-sports.cz>, Téma: Starší dorost, Zdroj: Miroslav Krčmař, Vydáno dne: 02. 12. 2003

Góly za Tempo: 27.Skála, 64.Kruml, 69.David, 77.Havlas.
ŽK: Dvořák, Havlas, Novosad.
Zahráli si: Bokoč, Krčmař – Albl, David, Dejl, Drahonínský, Dvořák, Havlas, Klouda, Kruml, Novosad, Skála, Slavíček, Zápotocký.

Po dvoutýdenní pauze jsme odehráli první přípravný zápas se Spartou Krč, která je v bojích o postup do divize. Po podzimu jsou na druhém místě s jednou remízou a dvěma prohranými zápasy. Skóre mají 39:12 a na vedoucí Admiru ztrácí pouhé dva body. (Admira bude náš příští soupeř v poháru PFS)

Přátelský zápas brala obě mužstva velmi rozlišně. Krč je v plné zápasovém zatížení a chystá se na zimní turnaj, kdežto Tempo absolvovalo první zatížení po dvoutýdenním odpočinku. Není se tedy co divit, že na hostech byla vidět větší chuť do hry. Na začátku však byla k vidění taková vzájemná okopávaná. Tempo domácí do ničeho nepustilo a jim samotným chvíli trvalo, než chytily ten pravý zápasový rytmus. První větší šanci si hosté vytvořily ve 27.minutě, hned se také mohli radovat z gólu. Ondřej Dvořák kopal přímý volný kop, domácí gólman s vypětím všech sil balón pouze vyrazil před sebe, kde stál Michal Skála a otevřel účet utkání. Od této chvíle bylo Tempo na koni a za chvíli si vytvořily další šance. Ondřej Havlas však při samostatném průniku nechal vyniknout gólmana Krče.

Po změně stran se hra na obou stranách výrazně oživila, což dělalo ze začátku potíže především hostům. První případ, kdy domácí hráč utekl obráncům Tempa ještě gólman Krčmař vyřešil včasným vyběhnutím. V 52.minutě Filip Dejl, skluzem fauloval v šestnáctce útočníka domácích, ten při pádu zařval na celou Krč a na světě byla penalta. Tu domácí hráč nezahrál nijak precizně avšak gólman Krčmař se poroučel na druhou stranu branky a bylo vyrovnáno. V této fázi zápasu byla možná Krč lepší, ale je to také jediná část utkání kdy přeborové mužstvo převyšovalo mužstvo z I.A. třídy. S přízemní střelou zhruba z 18 metrů, neměl gólman Krčmař větší potíže. Ty nastaly poté, co se domácí útočník dostal sám před gólmana, ten však pádem pod nohy míč vyrazil a Dejl potom uklidil balón do bezpečí. Ve 64.minutě udeřilo z protiútoku Tempo. Petr Kruml si narazil balón s Michalem Skálou, dostal se do pokutového území vystřelil a rozveselil všechny příznivce Tempa 1:2. O pět minut později vybojoval míč Havlas předložil míč před bránu Petru Davidu, ten se nemýlil a Tempo tak uteklo svému soupeři na rozdíl dvou branek. To však neplatilo už o 3 minuty později. Poté , co se opět ocitl domácí hráč před gólmanem Krčmařem a přehodil jej, byl stav utkání 2:3. Domácí, vědomi si jednobrankového manka začali hrát do plných, avšak nebylo jim to nic platné, Tempo hrálo velmi zodpovědně, a už nepustilo Krč do větších šancí. Naopak v 77.minutě definitivně rozhodli o výsledku. Ondřej Havlas dokázal obejít gólmana a zakončil, jeho střelu se na brankové čáře snažil odkopnout domácí obránce, trefil však pouze tyč a od ní se balón odrazil do brány. Tempo tak pokračuje ve vítězné šňůře za letošní podzim a připsalo si vítězství nad mužstvem, pohybujícím se v popředí pražského přeboru.